Kielce: rekordowa zbiórka żywności na pomoc świąteczną Caritas

(fot. Caritas Polska/flickr.com)

Ponad 19 ton produktów spożywczych z przeznaczeniem na pomoc świąteczną zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas zbiórki żywności, która odbyła się w ostatni piątek i sobotę. Jest to rekord w historii zbiórek w diecezji.

 

Z zebranych produktów zostanie przygotowane ok. 2,5 tysiące paczek, które wkrótce trafią do potrzebujących.

Ten piękny wynik ogromnie nas cieszy - powiedziała KAI Renata Kaczmarczyk z Caritas kieleckiej. - To wspaniałe, że ludzie umieją się dzielić - dodała. Warto zauważyć, że ponad 3 tony żywności zebrali wolontariusze związani z Zespołem Placówek Caritas w Proszowicach i w najbliższej okolicy Proszowic.

 

Akcja przeprowadzona została w ponad 70. świętokrzyskich sklepach, z udziałem ok. 1200 wolontariuszy.

 

- Do oznakowanych koszy trafiały głównie te produkty, o które prosiliśmy w akcji informacyjnej, poprzedzającej zbiórkę - mówi Kaczmarczyk. - Była to żywność pakowana, z przedłużonym terminem ważności, np. mąki, kasze, oleje, konserwy, dżemy, ale też dużo słodyczy i produktów kojarzonych ze świętami. Caritas uzupełni je wędlinami zakupionymi z własnych produktów.

 

Hojni okazali się mieszkańcy Kielc - w stolicy diecezji zgromadzono 8 ton produktów. Natomiast pozostałe ponad 11 ton zebrano w pozostałych kilkunastu świętokrzyskich miejscowościach.

 

Zgromadzone produkty są obecnie segregowane i rozdzielane do paczek. Trafią do podopiecznych kieleckiej Caritas, którzy kierują do organizacji wnioski i podania, a kilkaset zostanie przeznaczonych na wigilię dla bezdomnych, organizowaną przez Caritas kielecką, Wojewódzki Domu Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Odbędzie się ona 24 grudnia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook