Arcybiskup Strasburga wzywa do solidarności w obliczu terroryzmu

(fot. vvoe / Shutterstock.com)

O solidarność w obliczu terroryzmu zaapelował katolicki arcybiskup Strasburga Luc Ravel. - Wszystkie oczy Europy skierowane są teraz na nasze miasto, łącząc się w żałobie z nami, z naszymi zmarłymi i rannymi oraz z naszymi rodzinami - powiedział metropolita podczas wspólnej modlitwy w miejscowej katedrze wieczorem 13 grudnia w intencji ofiar, sił bezpieczeństwa i pokoju.

 

Zamachowiec celował do ludzi, chcąc zabić symbole ducha - zwrócił uwagę kaznodzieja. Wyraził przekonanie, że "ta dramatyczna noc nie zakłóci przesłania Bożego Narodzenia", a "ostatnie słowo ponad podziałami religijnymi, sprawami migracji i gniewem, wywołanym nierównościami społecznymi, będzie należało do dobra".

 

Abp Luc Ravel oznajmił na stronie internetowej swojej archidiecezji, że do udziału w nabożeństwie w katedrze zaproszono przedstawicieli wszystkich religii. Zapowiedział przy tym, że oprócz katedry odprawione zostaną nabożeństwa we wszystkich parafiach katolickich archidiecezji. Już w południe 12 grudnia przez 10 minut biły dzwony kościołów Strasburga, oddając hołd zabitym.

 

Za ofiary zamachu modlił się także Franciszek. W Watykanie podano, że wiadomość o tym tragicznym zdarzeniu przyjął on "z bólem i zatroskaniem". Jednocześnie w liście do abp. Ravela papież w sposób zdecydowany potępił przemoc, wyrażając także współczucie rodzinom ofiar, zapewniając je o swojej modlitwie i prosząc o "błogosławieństwo Boże dla ofiar, ich bliskich oraz dla całego narodu francuskiego".

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu - miejsce tragedii - został tymczasowo zamknięty. Odwołano też wszystkie towarzyszące mu imprezy. Rodziców poproszono o nieposyłanie swych dzieci do szkół.

 

W wyniku strzelaniny, do jakiej doszło 11 grudnia w Strasburgu, zginęły trzy osoby, a 12 zostało rannych, w tym co najmniej troje ciężko.

 

Zamachowiec, którym był urodzony w tym mieście Marokańczyk z pochodzenia, 29-letni islamista - Cherif Chekatt, zdołał zbiec, mimo że próbowało go zatrzymać ponad 300 policjantów. Ostatecznie jednak został zastrzelony przez policję 13 bm. ok. godz. 21.00 miejscowego czasu na granicy dzielnic Neudorf i Meinau.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Magda_lena 13:43:07 | 2018-12-14
"Abp Luc Ravel oznajmił na stronie internetowej swojej archidiecezji, że do udziału w nabożeństwie w katedrze zaproszono przedstawicieli wszystkich religii."

Sugeruję odmówienie różańca, który ma moc egzorcyzmu

Oceń 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook