Tomasz Krzyżak: przypadki molestowania seksualnego dotyczą wszystkich grup zawodowych. O rejestrze pedofilów

(fot. 271 EAK MOTO/shutterstock.com)

"Kościół stoi dziś przed bardzo ważną próbą. Ale próba ta dotyczy całego społeczeństwa" - pisze Tomasz Krzyżak.

 

Tomasz Krzyżak w felitonie na portalu rp.pl pisze o presji, która wywierana jest na Kościele w związku z koniecznością rozliczenia się z przeszłością. Wpłynął na nią nie tylko film Wojciecha Smarzowskiego, ale również zarzuty wobec ks. Henryka Jankowskiego >>

 

"Prawdą jest, że Kościół stoi dziś przed bardzo ważną próbą. Ale próba ta dotyczy w istocie całego społeczeństwa. Przypadki molestowania seksualnego nieletnich dotyczą przecież wszystkich grup zawodowych i wszystkich warstw społecznych" - podkreśla Krzyżak. Powołuje się na badania Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, z których "wynika, że siedmioro na dziesięcioro dzieci w Polsce między 11. a 17. rokiem życia doświadczyło już w swoim życiu różnych form krzywdzenia - w tym m.in. wykorzystywania seksualnego". 

 

Autor dodaje, że tak naprawdę jedyny system prewencji opracował Kościół, ale ma problemy z wdrożeniem. Pisze też o rejestrze pedofilów, który powstał w sttyczniu. Nie było w nim żadnego księdza, więc posłowie protestowali, natomiast "nikt nie zwrócił uwagi na to, że państwo, które miało kontrolować każdy krok pedofila, w istocie nad co czwartym nie ma żadnej kontroli!". Okazuje się, że system, który miał byc narzędziem do walki z przestępczością, jak pisze Tomasz Krzyżak - jest iluzoryczny i dziurawy.

 

Tutaj >> przeczytacie cały komentarz Tomasza Krzyżaka. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 19:11:43 | 2018-12-14
Owszem problem pedofilii dotyczy wszystkich grup zawodowych - to oczywista prawda. Ale tylko jedna grupa zawodowa - Kościół - ukrywa sprawców i walczy o to by nie ujawniać tych spraw. Wykorzystuje się w tym celu nawet policję. A rządowy rejest pedofilii tylko to potwierdza.

https://www.youtube.com/watch?v=-_7i8HJdhww

Oceń 4 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook