Bp Napierała: człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą Maryi i św. Michała Archanioła

(fot. shutterstock.com)

Są granice ustanowione przez Boga Stwórcę, których szatan nie może przekroczyć. Człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą Maryi Niepokalanej i św. Michała Archanioła - mówił bp Stanisław Napierała w kościele w Szczurach.

 

Pierwszy biskup kaliski poświęcił kapliczkę św. Michała Archanioła, która jest wotum parafian z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W homilii celebrans podkreślał, że szatan istnieje i ciągle działa. - Sukcesem szatana w naszych czasach jest to, że udało mu się wmówić ludziom, iż go nie ma, ale on jest i działa. Arystokracja szatańska usadawia się tam, gdzie podejmowane są ważne decyzję, tam, gdzie są wielkie pieniądze, tam gdzie są potężne media - stwierdził bp Napierała.

 

Przekonywał, że człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą Maryi Niepokalanej i św. Michała Archanioła. - Są granice ustanowione przez Boga Stwórcę, których szatan nie może przekroczyć. Człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą tych, których Pan Bóg mu dał. Pierwszą pomocą jest Maryja Niepokalana. Z Maryją człowiek zwycięży pokusę nawet najbardziej wyrafinowaną jaką szatan może na kogoś zarzucić. A św. Michał Archanioł jest wodzem niebieskim duchów, którzy wybrali Boga i ma to wypisane w swoim imieniu. Któż jak Bóg. Ludzie przyzywają jego pomocy i ona jest skuteczna - stwierdził kaznodzieja.

 

Dziękował parafianom, że w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości postawili w przestrzeni publicznej kapliczkę św. Michała Archanioła, patrona parafii. - Nasza ojczyzna jest też dotknięta złem. Ile jest zła, chaosu, zamętu pojęciowego, ludzie są zagubieni. Ile można by zrobić dobra w Polsce, gdyby Polacy w sprawach istotnych i ważnych dla ojczyzny jednoczyli się, a tutaj codziennie większa walka, codziennie większa nienawiść. Niech w przestrzeni waszej parafii będzie zwycięstwo nad złem. Wy jako wspólnota parafialna pod wodzą Maryi Niepokalanej i św. Michała Archanioła zmierzcie się ze złem. Umiejcie zjednoczyć się, jeżeli chodzi o dobro wspólne - powiedział biskup kaliski senior.

 

Po Mszy św. biskup poświęcił kapliczkę św. Michała Archanioła ufundowaną przez parafian jako wotum wdzięczności za 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Wraz z pierwszym biskupem kaliskim Stanisławem Napierałą modlili się: ks. Krzysztof Rutkowski, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Szczurach, ks. kan. Antoni Krzykos, wieloletni proboszcz tej parafii, ks. kan. Bronisław Chorzępa, dziekan dekanatu raszkowskiego, ks. kan. Eugeniusz Synowiec, ekonom diecezji kaliskiej, przedstawiciele władz samorządowych i licznie zgromadzeni wierni.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook