Watykan: wysokiej rangi delegacja pojedzie na szczyt migracyjny ONZ

(fot. Saeima / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Na szczycie migracyjnym w Marakeszu w dniach 10 i 11 grudnia będzie obecna także wysokiej rangi delegacja z Watykanu. Według informacji włoskiego dziennika "Corriere della Sera", przewodniczyć jej będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

 

Gazeta przypomniała jednocześnie, że Stolica Apostolska wniosła poważny wkład w przygotowanie światowego paktu migracyjnego. Choć dokument nie ma wiążącej mocy prawnej, stanowi "dobre podstawy do wspólnego postępowania w kwestii migracji", powiedział kard. Parolin.

W rozmowie z "Correre della Sera" kard. Parolin wyraził ubolewanie, że Włochy nie przystąpiły do paktu. Wyraził jednocześnie przekonanie, że nieprzystąpienie do niego kilku innych krajów nie osłabi działań wspólnoty międzynarodowej w tym zakresie i podkreślił, że takie kwestie, jak migracja czy zmiany klimatyczne wymagają odpowiedzi opracowanych wspólnie.

 

Zamiast podkreślać problematyczne strony migracji, należy bardziej akcentować jej aspekty pozytywne, przekonywał kard. Parolin dodając, że migracja, jeśli nie dochodzi do niej w sytuacji przymusowej, "jest jednym z podstawowych praw człowieka".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

asdf12 18:36:12 | 2018-12-08
do ekomarek1

Proszę się zapoznać z resztą tekstu na który się  powołujesz i nie pisać kłamstw

‘’ 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Pan Jezus Chrystus wyraźnie zaznacza kogo te słowa dotycza:
‘’ Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili"

Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie’’ kim są ci najmniejsi” a nie będzie Pan pisać idiotyzmów. Już ktoś próbował przypisać, że ludzie  islamu to bracia Pana Jezusa Chrystusa nawet nie patrząc na  Jego słowa 
‘’ 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»22.
CZY LUDZIE ISLAMU PEŁNIĄ WOLĘ OJCA? CZY PRZYJĘLI JEZUSA CHRYSTUSA ZA SWOJEGO PANA?

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asdf12 18:32:59 | 2018-12-08
11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz6? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych7. (1 Kor 5)

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 16:10:10 | 2018-12-08
My chrześcijanie nie mamy wyboru.My mamy obowiązek miłości bliźnich."Byłem obcy ,a nie przyjeliscie mnie'-te słowa Ewangelii są dla nas wiązacenie dajmy się zwieść stereotypom.O Polakach w Anglii  ,Niemczech też mówią źle: że piją ,kradną,śmiecą.Ale tak do końca to nie jest prawda.Większość Polaków ciężko pracuje na Zachodzie w USa i w kraju..Podobnie jest z migrantami z Afyki
Osoby ,które sieją nienawiść narodowościową nie są chreścijanami,nawet  gdy tak twierdzą. Pamiętajmu jak hitler zwiódłnaród niemniecki, nie powtarzajmy tego błędu

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 15:08:16 | 2018-12-07
Najlepszym miejscem dla kard. Parolina jest zdaje się diecezja Mogadiszu. Islamiści już na niego czekają z otwartymi rękoma.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Diecezja_Mogadiszu

Oceń 14 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook