Bielsko-Biała: w weekend świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących

(fot. 1000 Words / Shutterstock.com)

Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i środki czystości zbierać będą wolontariusze na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w dniach 7-8 grudnia, w ramach akcji diecezjalnej Caritas "Tak. Pomagam!".

 

Zebrana żywność trafi przed Bożym Narodzeniem do potrzebujących.

 

Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas poinformował, że w tej edycji zbiórki zgłoszono 39 podmiotów, które zapowiedziały zbieranie żywności. Są to Parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Duszpasterstwo Osób Głuchoniemych oraz wolontariusze z poszczególnych parafii.

 

- Akcja odbędzie się w około 50 sklepach na terenie całej diecezji. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze - wyjaśnił i przypomniał, że akcja odbywa się w diecezji po raz 15. Weźmie w niej udział około 600 wolontariuszy.

 

- Około tysiąca paczek świątecznych, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy, trafia poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas i wolontariat indywidualny do najbardziej potrzebujących. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji - zaznaczył dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios.

 

Duchowny podkreślił, że w ten sposób, za pomocą prostego gestu, można pokazać ludziom, będącym z różnych powodów w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

 

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. W wybranych sklepach specjalnie oznakowani wolontariusze będą rozdawać ulotki. Za linią kas staną kosze, do których będzie można przekazywać żywność.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook