Katowice: "W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii" - międzynarodowa konferencja przed COP24

(fot. szewo.com / shutterstock.com)

O nauczaniu Kościoła nt. ekologii, o duchowości ekologicznej oraz o dobrych praktykach w kontekście ochrony środowiska będą mówili uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej "W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii", która odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 30 listopada, tuż przed rozpoczęciem 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP24.

 
Organizatorami konferencji są Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach oraz Fundacja Renovabis.
 

Konferencja rozpocznie się od sesji plenarnej, podczas której abp Wiktor Skworc podzieli się z zebranymi świadectwem nt. nauczania Kościoła w obronie człowieka i środowiska naturalnego na Górnym Śląsku. Wykład pt. "Kościół zaangażowany w ekologię: papieże, ONZ, inicjatywy międzynarodowe" wygłosi dr Paolo Conversi z watykańskiego Sekretariatu Stanu, zaś o Porozumieniu paryskim jako szansie na zrównoważony rozwój w świetle COP24 w Katowicach będzie mówił prof. dr hab. Jan Szyszko.

 

Następnie przewidziana jest sesja panelowa: "Dobre praktyki dotyczące ekologii: duchowość ekologiczna, monitorowanie problemu, działanie, edukacja, asceza ekologiczna". Wezmą w niej udział o. dr Jacek Poznański SJ, dr Luca Fiorani, abp dr Ludwig Schick, ks. dr hab. Roman Buchta oraz, prof. dr hab. inż. Stanisław Prusek.

 

Po przerwie odbędzie się sesja paneli specjalistycznych, których uczestnicy będą rozważać konkretne problemy ekologiczne w nawiązaniu do cnót moralnych.

 

Na zakończenie spotkania przewidziany jest przejazd autokarem i zwiedzanie sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu oraz koncert orkiestry górniczej Kopalni "Guido".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.21

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook