Prezes Sądu Najwyższego Pakistanu: system prawny zawiódł w sprawie Asii Bibi

(fot. shutterstock.com)

Przypadek Asii Bibi pokazał, że pakistański system prawny zawiódł w swej istocie, pozbawiając obywateli ich prawa do sprawiedliwości - oświadczył prezes Sądu Najwyższego tego kraju Mian Saqib Nisar podczas spotkania z parlamentarzystami.


Komentując sprawę chrześcijanki, która została w 2010 r. skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo i uwolniona od tego zarzutu kilka tygodni temu przez Sąd Najwyższy, Nisar przyznał, że system prawny w Pakistanie wymaga reformy, tak by obywatele mogli dochodzić sprawiedliwości w krótkim czasie. W przypadku Asii Bibi upłynęło aż osiem lat od skazania do uniewinnienia, "choć nie było dowodów" jej winy. Jej dossier czekało cztery lata na rozpatrzenie w Sądzie Najwyższym.

 

Odnosząc się do starań Bibi o azyl zagranicą z powodu gróźb otrzymywanych ze strony islamskich integrystów, prezes Sądu Najwyższego zaznaczył, że "obowiązkiem państwa pakistańskiego jest ochrona życia i zdrowia własnych obywateli", dlatego jeśli prosi ona o ochronę zagranicą, oznacza to, że "Pakistan zawiódł".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook