Kard. Müller: ponad 80 proc. ofiar nadużyć księży to nastoletni chłopcy

(fot. youtube.com)

Ponad 80 proc. ofiar molestowania nieletnich przez osoby duchowne to nastolatkowie płci męskiej - powiedział kard. Gerhard Müller, który przez pięć lat stał na czele Kongregacji Nauki Wiary. To właśnie do tej watykańskiej dykasterii wpływają informacje o wszystkich przypadkach nadużyć w Kościele powszechnym.


Kard. Müller zastrzegł, że z danych tych nie należy oczywiście wyciągać wniosku, że większość wszystkich księży ma skłonności homoseksualne. Pokazują one jedynie, że duchowni dopuszczający się nadużyć na swe ofiary wybierają zazwyczaj nastoletnich chłopców.Zdaniem niemieckiego purpurata Kościół nie zdaje sobie w pełni sprawy z tego problemu.

 

"Jeśli [abp Theodore] McCarrick [z USA] wraz ze swym klanem i homoseksualną siecią mógł poprzez swe mafijne działanie spowodować takie spustoszenie w Kościele, to jest to związane z tym, że nie przywiązuje się należytej wagi do moralnej deprawacji homoseksualnego pożycia między dorosłymi" - powiedział kard. Müller.

 

Jest to grzech moralny

 

Podkreślił on zarazem, że homoseksualne zachowania wśród duchownych nie mogą być w żadnym wypadku tolerowane. Wyraził ubolewanie, że nowy Kodeks Prawa Kanonicznego jest w tej materii zbyt ogólnikowy i że nie znalazły się w nim kary przewidziane w takich przypadkach w poprzednim Kodeksie. Według kard. Müllera aktualny kryzys w Kościele polega po części również na tym, że nie chce się zobaczyć jego prawdziwych przyczyn i próbuje się je ukryć za pomocą sloganów homoseksualnego lobby.

 

"Tymczasem homoseksualne pożycie płciowe czy to z nastolatkami, czy to z dorosłymi jest moralnym grzechem i żadna władza na świecie nie może orzec, że jest to neutralne pod względem moralnym. Nazywanie grzechu dobrem jest dziełem szatana, przed którym Papież Franciszek często nas ostrzega" - dodał kard. Müller w obszernym wywiadzie dla portalu Life Site News.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

75

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 16:33:09 | 2018-11-23
Problemem jest to że kard. Gerhard Müller sam jest oskarżany o ukrywanie przypadków molestowania w różnych sprawach. Problem ten sięga tak wysoko że Kościół by być wiarygodny musi działać realnie działać i usuwać ze stanu duchownego sprawców oraz tych którzy takie przypadki tuszowali. Żadne deklaracje, dni modlitw, kolejne przyjmowane dokumenty nie wystarczą jeśli sprawcy nadal są chronieni przez Kościół.

Oceń 1 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:19:41 | 2018-11-22
Bardzo dobrze, ze zostało w końcu złamane tabu dotyczące pedofili w Kościele. Dzięki temu kolejne osoby wypowiadają się na ten temat i dzielą się wnioskami, tak jak kard. Müller. Do tej pory wszyscy milczeli i tolerowali krzywdzenie dzieci przez perwersyjnych kapłanów. Wszyscy, którzy tolerowali ten proceder sa odpowiedzialni za te przestępstwa i zło wyrządzone dzieciom, jeśli nie prawnie, to moralnie.  

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Magda_lena 18:29:29 | 2018-11-22
W seminariach Bractwa św. Piusa X do takich ekscesów nie dochodzi. Panują tam takie warunki, że żaden zboczeniec nie wytrwałby tam jednego miesiąca. Zreformować seminaria! 

Oceń 49 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook