Patriarcha Tawadros II spotkał się z ofiarami zamachów na Koptów

(fot. ROME REPORTS in English)

Zwierzchnik koptyjskiego Kościoła prawosławnego Tawadros (Teodor) II spotkał się 12 listopada w swojej siedzibie w Kairze z ofiarami niedawnego zamachu na koptyjskich pielgrzymów w Górnym Egipcie.

 

Według egipskiego portalu informacyjnego "Watani", papież Koptów obiecał wsparcie Kościoła rodzinom ofiar oraz osobom poszkodowanym w tym zamachu. Tawadros interesował się stanem zdrowia rannych, przebywających nadal w szpitalach i zapewnił o modlitwie o ich rychły powrót do zdrowia.


2 listopada członkowie terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie napadli na trzy autobusy z pielgrzymami udającymi się do klasztoru św. Samuela Wyznawcy w pobliżu miasta Al-Minja w Górnym Egipcie. Zamach miał formę wykonanej z zimną krwią egzekucji. Autobusy zatrzymano, chrześcijanom polecono wysiąść, a następnie otworzono do nich ogień. Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. Zabito 7 osób, co najmniej 15 zostało ciężko rannych. W podobnym zamachu terrorystycznym w maju 2017 r. zostało zabitych 30 osób, a ponad 20 rannych. To także byli koptyjscy pielgrzymi, udający się do tego samego klasztoru. Wtedy także do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

 

Egipscy Koptowie to największa wspólnota chrześcijańska na Bliskim Wschodzie. Stanowią oni ok. 10 proc. 100-milinowego społeczeństwa Egiptu. Od 2016 r. są oni celem brutalnych ataków ze strony islamistów. Śmierć poniosło już ponad stu chrześcijan.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook