Kard. Parolin w bazylice Santa Maria Maggiore odprawił mszę świętą na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin odprawił w czwartek uroczystą mszę z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Na mszę w papieskiej bazylice Santa Maria Maggiore przybyli ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański i ambasador we Włoszech Konrad Głębocki.

 

Obecni byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Watykanie, polskiego duchowieństwa i Polonii.

 

W kazaniu sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej wyraził radość z tego, że może uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, i pozdrowił polską społeczność. Dodał, że słowa pozdrowień przekazuje także od papieża Franciszka, dla którego - jak wskazał kardynał - Polska jest szczególnie ważnym krajem.

 

Przypominając datę 11 listopada 1918 roku, kardynał Parolin podkreślił, że Polska powróciła do wspólnoty państw i wniosła ważny wkład w jej istnienie. Przywołał również Konstytucję 3 Maja z 1791 roku, zwracając uwagę na znaczenie tego dokumentu dla tworzenia zasad demokratycznych państw oraz wkładu Polski we wspólnotę międzynarodową i całą rodzinę ludzką.

 

Kardynał Parolin mówił o szczególnym znaczeniu idei Miłosierdzia Bożego, jaka popłynęła z Polski dzięki orędziu św. Faustyny Kowalskiej. Wszyscy jesteśmy wezwani "do doświadczania Miłosierdzia Bożego" - zaznaczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Wskazał, że apelował o to również św. Jan Paweł II, zachęcając do spojrzenia przepojonego Miłosierdziem.

 

"Niech Matka Boża z Częstochowy błogosławi i chroni Polskę" - wezwał na zakończenie kardynał Pietro Parolin.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook