Burza wokół słów biskupa. Miał powiedzieć dzieciom w szkole, że "Mikołaj nie istnieje"

(fot. shutterstock.com)

Diecezja Belleville (USA, stan Illinois) wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie, wyjaśniając, że słowa biskupa Edwarda Braxtona zostały wyjęte z kontekstu.

 

Jak podaje Catholic Herald, słowa biskupa wywołały ostrą reakcję po tym, jak opowiedział dzieciom, kim naprawdę był święty Mikołaj, biskup z IV wieku podczas wizyty w szkole Naszej Pani Pokoju w Belleville. Bp Braxton miał powiedzieć, że "Mikołaj (ang. Santa Claus) nie istnieje".

 

W oświadczeniu diecezji czytamy również, że bp Braxton skierował swoje słowa do dzieci w wieku od 10 do 12 lat oraz że spór jest oparty na "całkowitym nieporozumieniu".

 

Rodzice argumentowali jednak, że słowa bpa Braxtona dotarły również do młodszych dzieci. "Wskakują do samochodu, [gdzie siedzi ich młodsze rodzeństwo] i od razu mówią: biskup powiedział, że Mikołaj nie istnieje" - powiedział Boyd Ahlers, jeden z rodziców.

 

Inny z opiekunów, Ray Schott, dodał: "Te dzieci są narażone na tak wiele, tak wcześnie. [Mikołaj] to ostatnia czysta rzecz w życiu dziecka. To boli. Biskup nie miał prawa tego robić".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook