[PILNE] Asia Bibi opuściła więzienie

(PAP/EPA/ROBIN UTRECHT)

Uwolniono pakistańską chrześcijankę Asię Bibi.

 

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, skazana na karę śmierci za bluźnierstwo, ale uniewinniona tydzień temu, została wypuszczona po ośmiu latach z więzienia - poinformował w środę jej prawnik Saif ul-Mulook. Kobieta jest na pokładzie samolotu, ale nikt nie wie, gdzie wyląduje. Dyrektor więzienia w mieście Multan potwierdził, że otrzymał nakaz jej uwolnienia.

 

Uwolniono ją - przekazał Mulook agencji AFP. Według niego nakaz uwolnienia wydano w środę. Kobieta wciąż jednak oczekuje na rewizję jej wyroku i ma zakaz opuszczania kraju. To efekt protestów ekstremistów, którzy domagali się cofnięcia wyroku uniewinniającego chrześcijankę.

 

Pakistan: koniec protestów islamistów. Jest zmiana postanowień ws. uniewinnienia Asi Bibi<<

 

Według Mulooka, Asia miała pozostać w więzieniu lub w innym bezpiecznym miejscu, dopóki wniosek nie zostanie rozpatrzony. "Jej życie byłoby mniej więcej takie samo, czy to w więzieniu czy poza nim w odosobnieniu z powodu obaw o bezpieczeństwo" - ocenił adwokat.

 

Jak podaje włoska agencja Tpi Saif Ul-Mulook poinformował, że Asia Bibi

 

Zarzut przeciwko Asii Bibi został wniesiony w wyniku sprzeczki z muzułmańskimi współpracownicami, które stwierdziły, że będąc chrześcijanką i pijąc wodę ze studni, skaziła ją. Przez cały czas swojego pobytu w więzieniu Asia Bibi odpierała wszystkie zarzuty i podtrzymywała, że jest niewinna. Gotowość jej przyjęcia zgłosiły między innymi rząd Włoch, mer Paryża czy Parlament Europejski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

thorgi 10:33:46 | 2018-11-08
Męczennicy XXI wieku.... 

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook