Kolejne szczątki kostne znaleziono w piwnicy nuncjatury w Rzymie

(fot. Blue Planet Studio / Shutterstock.com)

W piwnicy nuncjatury apostolskiej w Rzymie, eksterytorialnego gmachu Watykanu, odkryto we wtorek kolejne szczątki kostne - podały włoskie media, powołując się na śledczych. We współpracy z Watykanem włoski wymiar sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

Pierwsze szczątki, należące prawdopodobnie do dwóch osób, znalezione zostały w Villa Giorgina pod koniec października. Według wstępnych ustaleń są to m.in. kości młodej kobiety o drobnej budowie. Zarówno te odkryte wcześniej, jak i znalezione obecnie fragmenty czaszki zostały skierowane do badań DNA, by ustalić płeć i wiek, a także prawdopodobny czas zgonu.

 

Watykan potwierdza: w rzymskiej nuncjaturze znaleziono tajemnicze ludzkie szczątki>>

 

Dokonane w czasie prac budowlanych odkrycie w podziemiach siedziby nuncjatury we Włoszech, czyli ambasady Watykanu, otworzyło na nowo sprawę niewyjaśnionego dotąd zaginięcia w czerwcu 1983 r. córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi. Nastolatka zniknęła w biały dzień w Rzymie, a wieloletnie śledztwo nigdy nie potwierdziło żadnej z licznych wysuwanych hipotez, co się z nią stało. W tym okresie zaginęła w Wiecznym Mieście również bez śladu inna nastolatka Mirella Gregori.

 

Od krewnych obu zaginionych pobrano materiał DNA, który rzymskie laboratorium kryminalistyczne porówna z uzyskanym ze znalezionych szczątków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 19:40:53 | 2018-11-06
Ciekawe ile jeszcze zwłok w Watykanie znajdą śledczy. Wygląda, że każdy mógł niezauważony ze zwłokami zejść do podziemi i schować zwłoki. Zdaje się że należało by teraz zbadać pod tym kątem całe podziemia i nie tylko.

Oceń 8 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook