Skąd będzie tegoroczne drzewko bożonarodzeniowe w Watykanie? My już to wiemy

(fot. shutterstock.com)

Szopka, która stanie w tym roku na placu św. Piotra w Watykanie będzie pochodzić z Jesolo koło Wenecji, zaś choinka z sąsiedniej prowincji Pordenone w północno-wschodnich Włoszech - poinformował dziennik "L’Ossevatore Romano".

 

Ich inauguracja i włączenie iluminacji drzewka odbędzie się 7 grudnia. Pozostaną one na placu do końca liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, czyli do Niedzieli Chrztu Pańskiego, która przypadnie 13 stycznia.

 

Szopka zostanie zbudowana zgodnie ze starą jesolańską tradycją rzeźb z piasku. Zajmie 25 metrów kwadratowych. Konstrukcja w formie płaskorzeźby będzie miała 16 metrów długości, 5 metrów wysokości i 6 metrów głębokości.

 

Z kolei choinka przyjedzie z podalpejskiego lasu Cansiglio i będzie darem diecezji Concordia-Pordenone. Będzie to świerk wysoki na 21 metrów, o średnicy pnia 50 centymetrów.

 

Ozdoby i lampki choinkowe zapewni dyrekcja służb technicznych Gubernatoratu Państwa Watykańskiego we współpracy z firmą Osram, która dostarczy energooszczędny system oświetlenia najnowszej generacji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook