Brat Alois z Taizé: dokument końcowy odzwierciedla synod, ale za mało mówi o liturgii

(fot. maciej biłas / flickr)

Jestem zadowolony, że dokument końcowy synodu zwraca uwagę na potrzebę słuchania młodych. Odpowiada to naszym doświadczeniom z Taizé - zauważa przeor ekumenicznej wspólnoty.

 

Jego zdaniem tematem, który nie został w wystarczający sposób podjęty w dokumencie i wymagałaby jeszcze rozwinięcia jest otwarcie młodych na liturgię, obecne w nich pragnienie pięknej liturgii. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu brat Alois, dokument końcowy dobrze odzwierciedla to, co działo podczas synodu.


"Owoce synodu w dużej mierze będą zależały od tego, na ile ojcowie synodalni sami duchowo «przetrawią» ten dokument. Ważne jest to, co powiedział na zakończenie papież, że teraz trzeba się pomodlić nad tym tekstem".

 

"Ten dokument jest ważny, ale najistotniejsze dla nas jest wydarzenie synodu, to, co zmienił w nas, ta wspólna wędrówka, wzajemne słuchanie się różnych pokoleń. Teraz przyszedł czas na modlitwę, bo tylko wtedy, gdy ten tekst zostanie przyjęty od wewnątrz, duchowo, Kościół będzie miał odwagę, by spotkać się na szczeblu konferencji episkopatów czy diecezji, i zrobić coś podobnego do tego, co wydarzyło się na synodzie w Rzymie. Ta sama droga, lecz na różnych poziomach życia Kościoła".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?