Kard. Schoenborn: imigrantów popełniających przestępstwa należy odesłać

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Metropolita Wiednia kardynał Christoph Schoenborn oświadczył, że imigranci, którzy popełnili przestępstwa, "powinni zostać odesłani do swoich krajów zgodnie z duchem przepisów". Dodał, że w więzieniach w Austrii osadzonych jest wielu imigrantów z Afryki.

 

W wywiadzie dla rzymskiego dziennika "Il Messaggero" w niedzielę austriacki dostojnik, który uczestniczył w synodzie biskupów na temat młodzieży, odniósł się do sprawy 16-latki zgwałconej i zabitej w Rzymie przez grupę nielegalnych imigrantów z Afryki, handlarzy narkotyków.

 

"Przypadek ten odwołuje się do tematu bezpieczeństwa. Chociaż na synodzie nie poruszono go, panuje zaniepokojenie w całej Europie, gdzie jest imigracja. Widzę to w Austrii" - oświadczył kardynał Schoenborn.

 

Dodał następnie: "Również my mamy więzienia pełne Afrykanów przyłapanych na handlu narkotykami. To oczywiste, że jeśli nie są obywatelami austriackimi, powinni wyjechać, zostać odesłani do kraju pochodzenia".

 

W nawiązaniu do sytuacji w Austrii zaznaczył: "Są przypadki, gdy dochodzi do wydalenia tylko dlatego, że procedura azylowa zostaje uznana za niewystarczającą, nawet gdy ma miejsce wspaniała integracja", a "dzieci mówią doskonale po niemiecku".

 

"Potrzebne jest zatem spojrzenie z rozeznaniem, czyli to, co papież Franciszek często powtarza. Konieczne jest naturalnie przestrzeganie prawa, ale jednocześnie podchodzenie z empatią do konkretnych przypadków i sytuacji" - ocenił metropolita Wiednia.

 

Zapytany o czterech imigrantów z Afryki aresztowanych w Rzymie pod zarzutem zgwałcenia i zabicia nastolatki, odparł: "Powinni zostać odesłani do swoich krajów, zgodnie z duchem przepisów".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.94

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 18:01:50 | 2018-10-29
Tych 8 z Niemiec gwałącących 18-latkę też wyrzucą?
http://www.dw.com/pl/zbiorowy-gwałt-we-fryburgu-8-mężczyzn-w-areszcie/a-46080663?maca=pol-twit...

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 13:32:15 | 2018-10-29
A kardynalowi Wiednia, ktory kilka miesiecy temu blogoslawil gejowska pare w prywatnym domu, powinno sie odebrac kardynalat i zniesc z urzedu... Ewangelia to nie polityczna poprawnosc, ani tym bardziej promowanie zboczenia...Nie chcesz nauczac zdrowych zasad Ewangelii, to miej przynajmniej honor i odwage odejsc do jakiejs sekty...Kosciol to nie twoje rancho...

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Nociek 21:29:25 | 2018-10-28
A ja naiwnie myślałem, że takich zwyrodnialców należy przykładnie ukarać, a tu się okazuje, że według ks. kardynała wystarczy banicja. Zgodnie z duchem przepisów ... Dziwne jest to podejście naszych hierarchów do prawa. Chyba jednak nie duch, ale litera przepisów powinna tu mieć decydujące znaczenie.

Oceń 11 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 18:29:20 | 2018-10-28
Jednak samo wydalenie niczego nie zmieni, bo po kilku tygodniach oni powrócą.

Problem dotyczy zderzeia się dwóch cywilizacji europejskiej liberalnej i afrykańskiej bazującej na przemocy.
W afryce wszelkie morderstwa rozwiązuje się przy pomocy kary śmierci.
 W Polsce karę śmierci znieśli komunistyczni przestępcy (w tym złodzieje i mordercy), aby nowe władze nie mogły im odebrać życia.

Tym samym zniesienie kary śmierci nie jest podejściem humanitarnym lecz ucieczką przestępców w "białych kołnierzykach" przed konsekwencjami swoich czynów.

Oceń 35 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 16:15:43 | 2018-10-28
A ci, którzy zgwałcili wielokrotnie, a potem zabili jak niepotrzebną rzecz, wyglądają tak :( :( same dzieci.
https://twitter.com/OnlineMagazin/status/1056518109648093185?s=20

Oceń 28 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook