Ruch "Czystych Serc" do papieża: prosimy o podkreślenie cnoty czystości

Papież Franciszek na synodzie (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)

Z prośbą o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości dla realizacji ideału chrześcijańskiej świętości zwrócili się do papieża Franciszka i Ojców Synodalnych uczestniczących w XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów członkowie Ruchu "Czystych Serc" z Polski.

 

W liście zamieszczonym na stronie internetowej KEP, jego autorzy napisali, że młodzi, zrzeszeni w 15-tysięcznym ruchu, podkreślają, jak ważne jest dla nich "zachowanie czystości i życie w wonności od wszelkich nałogów".

 

Publikujemy pełną treść listu:

 

Członkowie Ruchu Czystych Serc wraz z redakcją czasopisma ewangelizacyjnego "Miłujcie się!" przesyłają z Polski wyrazy czci oraz synowskiego oddania Ojcu Świętemu i Ojcom Synodalnym w Rzymie. Wspólnota Ruchu Czystych Serc raduje się z podjęcia na synodzie tematu: "Młodzież, wiara i rozpoznania powołania".

 

"Ruch Czystych Serc" jest wspólnotą skupiającą młodych katolików, którzy pragną żyć zgodnie z Chrystusowym błogosławieństwem: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8). Członkowie ruchu - wbrew współczesnej mentalności świata - podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią, nauczaniem Kościoła katolickiego ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała św. Jana Pawła II.

 

W ten sposób starają się organizować swoje codzienne obowiązki tak, by osobista relacja z Jezusem była najważniejszym wydarzeniem każdego dnia. Zobowiązują się do powstawania z każdego grzechu w sakramencie pokuty, aby zawsze żyć w stanie łaski uświęcającej. Wierzą, iż drogą do prawdziwej miłości jest zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów oraz w to, że możliwe jest osiągnięcie tego celu dzięki codziennej modlitwie i życiu sakramentalnemu oraz konkretnej pracy wewnętrznej nad sobą.

 

"Ruch Czystych Serc" rozpoczął swoją działalność w 1995 roku w redakcji czasopisma "Miłujcie się!", które obecnie wydawane jest w 23 językach, z rocznym nakładem 1,5 mln egzemplarzy, docierając do krajów misyjnych na całym świecie.

 

Do "Ruchu Czystych Serc" przynależy obecnie 15 tysięcy młodych. Patronką ruchu jest bł. Karolina Kózkówna, 16-letnia Polka, która poniosła śmierć męczeńską w obronie dziewictwa.

 

Łącząc się duchowo z Ojcem Świętym i Ojcami Synodalnymi w Rzymie, prosimy o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości dla realizacji ideału chrześcijańskiej świętości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook