Kard. Marto wezwał do modlitwy za papieża Franciszka i o jedność Kościoła

(fot. shutterstock.com)

Biskup diecezji Leiria-Fatima, kardynał Antonio Marto wezwał wiernych do modlitwy o jedność Kościoła. Portugalski hierarcha wskazał, że wsparcia modlitewnego potrzebuje też sam papież Franciszek.


Kardynał Marto zaprosił wszystkich mieszkańców swojej diecezji do wspólnej modlitwy różańcowej, która 30 października odbędzie się w katedrze w Leirii. Zaznaczył, że główną jej intencją będzie modlitwa o jedność Kościoła. - Ta modlitwa jest też formą zamanifestowania swojego poparcia dla papieża Franciszka w jego zaangażowaniu na rzecz jedności, czystości i reformy Kościoła - napisała w komunikacie diecezja Leiria-Fatima.

 

Portugalski kardynał wielokrotnie wypowiadał się w ostatnim czasie na temat sytuacji Kościoła. W jednym z wywiadów stwierdził, że uważa oskarżenia wobec papieża, według których miał on chronić pedofilów z hierarchii kościelnej, za nieuzasadnione i celowo przygotowane by zaszkodzić Kościołowi. Biskup diecezji Leiria-Fatima uznał je za "zaplanowany atak" na Franciszka. Kard. Marto wskazał również na świadome działania "szkodzące Kościołowi" ze strony byłego nuncjusza apostolskiego w USA włoskiego arcybiskupa Carlo Marii Viganò, który 27 sierpnia zarzucił Franciszkowi iż przez pięć lat ignorował on oskarżenia o pedofilię kierowane pod adresem amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka.

 

Kard. Marto był pierwszym portugalskim hierarchą, który zareagował na oskarżenia z strony abp. Viganò. Już 29 sierpnia w wywiadzie dla lizbońskiego dziennika "Observador" biskup diecezji Leiria-Fatima stwierdził, że zarzuty wobec Franciszka "to kampania przygotowana przez skrajnych konserwatystów, aby śmiertelnie zranić papieża".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.95

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 07:43:55 | 2018-10-26
Ciemne chmury nad papieżem Fanciszkiem... Trzech kardynałów z jego najbliższego otoczenia jest oskarżanych w sprawach pedofilii. Francisco Errazuriz oraz abp Ricardo Ezzati w Chile o ukrywanie czynów pedofilskich Fernando Karadimy. George Pell prefekt Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej w Australii najpierw o tuszowanie molestowania a następnie o czyny o charakterze pedofilskim. A także Luis Ladaria Ferrer (prefekt Kongregacji Nauki Wiary) w tym samym procesie co prymas Galii Philippe Barbarin o ukrywanie pedofilii we Francji - w tej sprawie Watykan nie potwierdził otrzymania wezwania na proces, który odbędzie się w dniach 7-9 stycznia 2019. Do tego dochodzi nie wyjaśniona sprawa obrony przez samego papieża dwóch księży-pedofilów w Argentynie: Julio Cesara Grassiego (prowadził fundację „Szczęśliwe Dzieci”) i Napoleona Sasso.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook