Korea Południowa: nowe zasady edukacji w seminariach. Nie dla święceń dla osób tuszujących pedofilię

(fot. shutterstock.com)

Koreańscy biskupi dokonali rewizji kierunku formacji kapłańskiej - informuje agencja ucanews.com.

 

Nowa edukacja seminaryjna w Korei Południowej ma od tej pory przede wszystkim skupiać się na edukacji księży, którzy mają zostać przygotowani do odpowiedniej służby przez całe życie tak, by właściwie odpowiadać na potrzeby wiernych i społeczeństwa.

 

Dotychczas edukacja seminaryjna w tym kraju skupiała się nie tyle na życiu w kapłaństwie, ale na przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu dobrych seminarzystów, rzadko biorąc pod uwagę późniejsze życie i pracę jako kapłanów.

 

Nowe wytyczne zostały przyjęte przez Konferencję Koreańskich Biskupów Katolickich (CBCK), której zgromadzenie plenarne odbyło się w dniach od 15-17 października br.. Zmienione zasady, oparte na instrukcji "Dar powołania kapłańskiego" wydanej przez Kongregację ds. Duchowieństwa w 2016 roku, mają być wkrótce przesłane do Watykanu w celu akceptacji.

 

Najwięcej uwagi wzbudza nowa zasada związana z nadużyciami seksualnymi. Od wprowadzenia w życie zmian, każdy, kto popełni przestępstwo seksualne względem osoby nieletniej lub będzie w nim uczestniczyć (włączając w to pomoc w jego ukrywaniu) nie będzie mógł wstąpić do seminarium oraz zostać księdzem.

 

Ponadto przewidywane nowe kursy formacji kapłańskiej będą obejmować zajęcia edukacyjne dotyczące sposobów zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich i pokrewnym przestępstwom.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 13:07:04 | 2018-10-25
Miejsce osób tuszujących pedofilię jest na ławie oskarżonych ale dotyczy to hierarchów a nie kandydatów na kleryków. W jaki sposób kandydaci do seminariów mieli by na przykład przeności duchownych sprawców molestowania po innych parafiach lub w inny sposób tuszować pedofilię?

Oceń 5 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook