Milion kilometrów przeciwko nienawiści - nowa inicjatywa Caritas Internationalis

(fot. Cineberg / shutterstock.com)

Ma to być sposób na budowanie bliższych więzi i rozwijanie "kultury spotkania".

 
Marsz długości miliona kilometrów w towarzystwie migrantów i uchodźców jako wyraz solidarności oraz znak nadziei dla milionów ludzi, zmuszonych do opuszczenia własnych domów - to nowa inicjatywa Caritas Internationalis w ramach programu: "Dzielmy z innymi podróż" (Share the Journey).
 

Przewodniczący tej ogólnoświatowej organizacji katolickiej kard. Luis Antonio Tagle zachęca, aby w ten symboliczny sposób przyczyniać się do burzenia murów nienawiści i strachu, które dzielą oraz budzić nadzieję w sercach ludzi szukających godnego miejsca na ziemi.

 

Ma to być także sposób na budowanie bliższych więzi i rozwijanie "kultury spotkania". Nadzieja jest bodźcem, aby móc dzielić wędrówkę.

 

Filipiński hierarcha wraz z grupą biskupów i osób z różnych części świata w ramach tej akcji przeszli 21 października rano z rzymskiej dzielnicy Zatybrze (Trastevere) na Plac św. Piotra.

 

Kampania pod hasłem: "Dzielić z innymi podróż" trwa dwa lata. Zapoczątkował ją Franciszek 27 września 2017 roku. Odbywa się ona w 160 krajach połączonych siecią Caritas, przy wsparciu instytucji ekumenicznych i ONZ.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

58

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 10:51:23 | 2018-10-22
Niestety, ale wielu hierarchów i działaczy katolickich (np. dziennikarzy, co by daleko nie szukać) samemu się przyczynia do wzmacniania tych "murów nienawiści i strachu" swoją głupotą i naiwnością a czasem zwykłym cynizmem i pychą.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook