Izrael: profanacja katolickiego cmentarza. Zniszczono kilkadziesiąt grobów i połamano wiele krzyży

(fot. EPA/ABIR SULTAN)

Apelujemy do władz państwowych, aby podjęły skuteczne działania w celu ukarania sprawców tego haniebnego aktu wandalizmu oraz do takiego wychowywania ludzi, aby w przyszłości uniknąć podobnych wypadków - pisze Zgromadzenie Katolików Ziemi Świętej, zrzeszające wyznawców Chrystusa różnych rytów, po kolejnym ataku na katolicki cmentarz.

 

W tych dniach w Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie. Zniszczono kilkadziesiąt grobów i połamano wiele krzyży.

Jak czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Katolików Ziemi Świętej, nie jest to pierwszy taki przypadek. Dwa lata temu na tym samym cmentarzu wydarzyła się podobna sytuacja, a rok później został sprofanowany tamtejszy kościół. Sprawców tych niegodnych aktów wandalizmu nie wykryto do dnia dzisiejszego. Dlatego członkowie Zgromadzenia Katolików ze smutkiem i bólem po raz kolejny potępiają takie zachowanie, dodając, że nie czują się bezpiecznie ani nie widzą jakichkolwiek działań ze stron władz, które uczulałyby społeczeństwo na szacunek względem przekonań i wiary innych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook