Powstaje gra komputerowa w której wcielisz się w… księdza

(fot. materiały prasowe gry)

Polskie studio Delirma zapowiedziało, że na początku stycznia 2020 roku trafi do sprzedaży gra, gdzie głównym bohaterem będzie duchowny. Jak będzie wyglądał "Symulator księdza"? 

 

Jak podaje Radio Zet, zadaniem księdza, w którego wcieli się gracz, będzie opieka nad wiejską parafią. Będzie mógł on postawić sobie za cel troskliwe zajmowanie się parafianami albo wybierze rolę chciwego proboszcza, który swoje "owieczki" traktuje jako źródło potencjalnego zysku. 

 

"Wyobraź sobie, że masz boskie moce i jesteś najważniejszą osobą we wsi. Co robisz? Pomagasz ludziom czy robisz sobie jaja? Oto życie księdza" - piszą o grze autorzy. 

 

Gry komputerowe - zabawa czy ryzyko? >>

 

Jak podają producenci, w grze będą możliwe rozmaite aktywności, wśród których znajdziemy takie jak: "Odprawiaj kazania. Ludzie będą ci posłuszni", "Chodź po kolędzie. Zdobywaj łupy", "Walcz z innymi księżmi na boskie moce. Albo ścigaj się z nimi samochodem" czy "Odprawiaj egzorcyzmy na opętanych ludziach. Albo zwierzętach".

 

Jeden z twórców gry, Michał Jod, zapewnił, że w grze nie będzie miejsca na jakiekolwiek motywy związane z pedofilią: "Nie obiecuję, że wszystkie żarty będą w granicach dobrego smaku, ale rozbieranie nieletnich nie mieści się nawet w granicach smaku złego". 

 

Stwierdził także, że gra ma być przede wszystkim zabawną możliwością wcielenia się w postać kapłana, a rozrywka ma umożliwić zostanie księdzem tym wszystkim, którzy w realnym świecie nie mogą sobie na to pozwolić. 

 

"Priest Simulator" będzie gotowy początkiem 2020 roku, a zaopatrzyć w niego będzie można się za pośrednictwem platformy Steam.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.15

Liczba głosów:

59

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 08:15:22 | 2018-10-21
Na pewno pobije "Wiedźmina".

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook