Prezydent Korei Płd. w Rzymie na Mszy Świętej w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim. Przewodniczył jej kard. Parolin

(fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO)

Mszę w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim odprawił w środę w bazylice świętego Piotra watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. We mszy uczestniczył prezydent Korei Południowej Mun Dze In, który w czwartek spotka się z papieżem Franciszkiem. Jest on drugim katolickim prezydentem Korei po Kim Dae-jungu.

 

Jak zapowiadano w Seulu, w czasie czwartkowej audiencji Mun przekaże papieżowi zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una do Pjongjangu. Watykan nie skomentował tej zapowiedzi.

 

(fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO)

 

W czasie środowej mszy kardynał Parolin powiedział: "Modlimy się o to, by na Półwyspie Koreańskim po tylu latach napięć i podziału zabrzmiało w pełni słowo pokój". "Z Bożą łaską droga przebaczenia staje się możliwa, a wybór braterstwa między narodami konkretnym faktem" - dodał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

 

Przywódca Korei Południowej przybył do Watykanu w ramach obchodów 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między jego krajem a Stolicą Apostolską.

 

(fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO)

 

"Razem z narodem Republiki Korei wyrażam głęboką wdzięczność za mocne i stanowcze wsparcie okazywane przez papieża Franciszka na rzecz pokoju na Półwyspie Koreańskim" - podkreślił prezydent Mun na łamach watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano". "W minionych miesiącach modlitwa i błogosławieństwo Ojca Świętego były wielką zachętą i nadzieją dla narodu koreańskiego na jego drodze do pokoju" - dodał.

 

Czytaj też: Takiego zaproszenia nikt się nie spodziewał. Czy papież uda się do kraju wielkich prześladowań? >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook