Abp Grzegorz Ryś do Synodu Luterańskiego: bardzo chciałem być tu z wami

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)

Jeszcze wczoraj w południe byłem na Synodzie w Rzymie, wracam tam dzisiaj w nocy, ale bardzo chciałem być dziś tu z wam. Myślę, że to nie jest żaden przypadek, że nasze Kościoły wspólnie przeżywają Synod w tym samym czasie - zauważył metropolita łódzki.

 

Po raz pierwszy w Łodzi obraduje Synod Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego. W związku tym do centrum Polski zjechali duchowni i świeccy przedstawiciele Kościoła, aby obradować na temat istotnych spraw związanych z życiem Polskiej Wspólnoty Luterańskiej.

 

- Synod to najwyższa władza Kościele Ewangelicko - Augsburskim - tłumaczy ks. Michał Makula, proboszcz luterańskiej parafii p.w. św. Mateusza w Łodzi. - W skład Synodu wchodzą duchowni (15 księży), biskupi (z urzędu) oraz 30 świeckich delegatów z poszczególnych diecezji, którzy tworzą zarząd Kościoła. Na synodzie poruszamy te kwestie, które są najbardziej istotne w życiu Kościoła, kierunki, którymi powinien On podążać - podkreśla duchowny.

 

Podczas niedzielnego nabożeństwa z Wieczerzą Pańską sprawowanego w Kościele Ewangelicko - Augsburskim p.w. św. Mateusza w Łodzi obecny był metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który odpowiedział na zaproszenie władz Kościoła do wzięcia udziału w nabożeństwie i jednej z sesji obrad Synodu.

 

Podczas pozdrowienia uczestników nabożeństwa arcybiskup życzył Braciom Luteranom obradującym w Łodzi obfitych owoców obecnego Synodu, zwracając uwagę na szczególne dwa: - By owoc waszego synodu był inny niż założyliście, byście doświadczyli mocy Jezusa Chrystusa, który z największą miłością, jednak ma trochę inne widzeniem nas samych - bo nie tylko widzenie ale i moc, miłość i pragnienie dawać nam to, co najlepsze. - zaznaczył. "Drugim owocem, a zarazem życzeniem było - usłyszcie Jezusa, gdy do was mówi, abyście nie widzieli tylko swoich problemów, ale abyście przede wszystkim odkrywali swoją wielką godność jaką macie w oczach Bożych" - dodał łódzki pasterz.

 

Po nabożeństwie odbyła się kolejna sesja Synodu Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, czasie której arcybiskup łódzki wygłosił referat zatytułowany: "Ewangelizacja, a ekumenizm".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.38

Liczba głosów:

93

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook