Adam Szustak OP odpowiada na film oskarżający Marcina Zielińskiego

"Nie wyobrażam sobie, jak możecie przestępować do Komunii z czymś takim" - mówi dominikanin do twórców filmu o Marcinie Zielińskim.

 

"Po publikacji tego filmu odezwą się wściekłe demony, które zażarcie będą bronić Marcina Zielińskiego. Uważnie słuchaj, kto będzie głośno krzyczał i pamiętaj, że te osoby nie służą Bogu" - mówią twórcy filmu. "Więc żeby potem nie było, zostaliście ostrzeżeni" - odpowiada żartem Adam Szustak OP.

 

"To najczystszy wyraz magicznego rozumienia wiary i taniej sensacji". Posłuchaj, co dominikanin ma do powiedzenia w sprawie filmu "Marcin Zieliński - Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany!".

 

 

Film Adama Sustaka OP to nie jedyna krytyczna opinia na temat filmu oskarżającego Marcina Zielińskiego

 

"To dopiero jest pentekostalizacja i protestantyzacja! Autorzy filmu bawią się w Urząd Nauczycielski Kościoła (nie mając do tego z pewnością żadnego upoważnienia od kompetentnej władzy Kościoła). Innymi słowy: krytykują charyzmatyka, a sami tymi samymi metodami się posługują. Na mocy jakiej władzy orzekają, że Marcin Zieliński głosi nieortodoksyjne nauki, że jest szarlatanem? Bo im się tak wydaje! Czyli promocja <<Kościoła anarchicznego>>" - skomentował tę publikację Marek Blaza SJ.

 

W sprawie filmu dotyczącego Marcina Zielińskiego zabrał głos również Remigiusz Recław SJ: - To paszkwil zrobiony przez stronę zwiedzeni. Czy ja zmieniam zdanie na temat Marcina? Znam go osobiście, wiem, jakim jest człowiekiem i wiem, jaki Duch w nim jest. Budzi się na nowo inkwizycja. Tutaj >> wysłuchacie całości stanowiska jezuity. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.01

Liczba głosów:

1919

 

 

Komentarze użytkowników (33)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

zatroskany 13:07:04 | 2018-10-10
Drodzy Kaplani i liderzy podpisani pod listem,

upominajac - powinnismy trzymac sie Prawdy. Czemu potwierdziliscie swoimi podpisami klamstwo cytuje: "Trudno też przejść tak obojętnie wobec osądzających wypowiedzi, które w materiale zostały skierowane wobec duchownego opiekuna Wspólnoty "Głos Pana" - Księdza Jana Rawy, Członków tejże Wspólnoty oraz czcigodnego Księdza Biskupa Andrzeja Dziuby - Pasterza diecezji łowickiej". Kto podjal trud obejrzenia filmu wie, ze pod adresem Ksiedza Biskupa Andrzeja Dziuby nie pada zadne osadzenie czy zle slowo. Pada tylko stwierdzenie, ze zostal wprowadzony w blad przez Wspolnote.

Z Bogiem !!

Oceń 33 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marco 12:22:34 | 2018-10-10
Zauważyłem, że deon grzeje temat od kilku dni.
Artykuły z kolejnymi "autorytetami" broniącymi Zielińskiego mają zwykle oceny na poziomie 1.1 i 95% negatywnych komentarzy (wśród samych czytelników deonu!).
Odnoszę wrażenie, że kolejne ataki na autorów filmu tylu utwierdzają ludzi w przekonaniu, że coś jest na rzeczy.
I słusznie, bo jest.
Sam film jest raczej słaby i nie uważam go za rzetelne przedstawienie problemu, ale problem istnieje. To nie jest pierwsza publikacja nt. Zielińskiego.
Zachęcam do zgłębienia tematu z innych źródeł.

Oceń 50 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 11:33:06 | 2018-10-10
Widzę w filmie dwa argumenty o.Szustaka do przyjęcia. Za mało jest informacji o ankiecie, żeby widz mógł ocenić jej wiarygodność. Narraror w kilku miejscach wygłasza swoje negatywne oceny, co jest powołaniem się na swój własny autorytet. To też słusznie o.Szustak krytykuje, aczkolwiek nie przeszkadza mu to robić tego samego na większą skalę w swoim filmie.

Jest dużo gadania nie na temat, argumenty bez związku (jak np. czytanie z kartki). Kilka przeinaczonych i sprowadzonych do absurdu argumentów z filmu, które o. triumfalnie obala.

Najwięcej jest jednak przemilczeń tego czego nie da się przekręcić i prześmiać.

Oceń 40 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

siloamx 11:26:12 | 2018-10-10
Zastanawia mnie czy MZ potrafi  w ogóle wyliczyć wszystkich kaznodziejów nurtu Toronto "Tarzanie, chichot i szczekanie" Blessing, którzy wkładali na niego ręce by udzielić mu "namaszczenia". Myślę, że lista powinna być spora.

Oceń 32 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wojtekjdabrowski 10:34:22 | 2018-10-10
I co tu się silicie :) Szustak powiedział, Recław powiedział. Plaga sekciarskiego protestantyzmu w Polsce szczególnie w latach 90 miła miejsce ponieważ przestano liczyc się z ksieżmi i ich opinią a zaczeto słuchac róznych mądrali "mających zdrowy rozsądek" i wybujałe EGO czego re[prezentatnatmi jest ta garstka komentujących :)

Oceń 21 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bakluk 09:32:37 | 2018-10-10
Jak to jest, że te same osoby, które zaciekle bronią Marcina Zielińskiego mówią, że Kler to dobry film, a o. Pelanowskiego jakoś w obronę nie wzięli.

Oceń 52 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

panax 09:27:42 | 2018-10-10
Bardzo boli mnie przepychanki między "tradycjonalistami" i "modernistami" jestem przekonany, że dla obu grup jest miejsce w Kościele. Są różne drogi do Boga, sądzę nawet że każdy ma inną. 
Powinno się pamiętać o nauczaniu św. Pawła: Ducha nie gaście,  daru proroctwa nie lekceważcie.  Sprawdzajcie wszystko, a zachowujcie to, co szlachetne. (1 Tes. 5,19-21).
Ciekawe, jak był postrzegany św. Franciszek w swoich czasach?

Oceń 11 84 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

thorgi 08:42:18 | 2018-10-10
W filmie były konkretne zarzuty, warto byłoby się do nich odnieść. Jeśli z Marcinem jest 'wszystko w porządku', wielkiej krzywdy ten film mu nie zrobie, być może jednak warto się przyjrzeć charyzmatykom  w stylu  'toronto blessing', skąd to pochodzi ?

Oceń 59 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tomasz D 08:03:17 | 2018-10-10
Filmy antychsześcijańskie są nic nie warte.

Oceń 4 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

qjpus 07:35:39 | 2018-10-10
Wzmożenie, jakby MZ był jakimś półpapieżem co najmniej.

Oceń 36 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook