Pakistańczyk na synodzie: młodzi szukają wsparcia i prowadzenia

(fot. shutterstock.com)

- Dostęp do edukacji najbardziej determinuje los młodych Pakistańczyków. Połowa z nich to analfabeci - wskazuje na to Daniel Bashir, którzy jest jednym z 36 audytorów uczestniczących w Synodzie Biskupów.

 

Mówiąc z kolei o młodych katolikach w tym azjatyckim kraju, podkreśla, że ze względu na wyznawaną wiarę często trudno im znaleźć dobrą pracę.

 

Daniel Bashir pochodzi z Karaczi i jest lekarzem. Odpowiada m.in. za Ruch Młodych dla Jezusa, który aktywnie angażuje się w ewangelizację w tym islamskim kraju. Wskazuje on, że w czasie obrad synodalnych mocno widać, w jak różnorodnych kontekstach żyją dziś młodzi w różnych zakątkach świata.

 

- Dla Pakistańczyków głównym problemem wciąż pozostaje brak dostępu do edukacji. Tylko nieliczni chrześcijanie mają takie szczęście jak ja i mogli skończyć studia - podkreśla.

 

Wskazuje, że pójście za Chrystusem jest w Pakistanie wyborem wiążącym się z byciem obywatelem drugiej kategorii. Stąd, jak podkreśla, młodzi potrzebują naprawdę ogromnego wsparcia ze strony Kościoła.

 

- Naszym biskupom i księżom lepiej idzie prowadzenie dzieł charytatywnych niż codzienne towarzyszenie młodym - zauważa.

 

- Chcemy być wysłuchani, ale na tym nie może się skończyć. Potrzebujemy konkretnego wsparcia i przewodników, którzy nauczą nas realizować nasze marzenia i pokażą jak stawiać czoło problemom - podkreśla audytor z Pakistanu. Zauważa, że młodzi potrzebują kogoś, kto nauczy ich przekładać wiarę i duchowość na korekt życia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?