"Na każdego można zrobić taki film". Remigiusz Recław SJ o Marcinie Zielińskim

- Linkujecie film, który powstał o Marcinie Zielińskim. Paszkwil zrobiony przez stronę zwiedzeni. Czy ja zmieniam zdanie na temat Marcina? Znam go osobiście, wiem, jakim jest człowiekiem i wiem, jaki Duch w nim jest. Budzi się na nowo inkwizycja - mówi jezuita.

 

 

 

Zobacz też: Jestem słabym człowiekiem, ktory spotkał żywego Jezusa >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.28

Liczba głosów:

173

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

marek.piotrowski 16:55:42 | 2018-12-03
Jakiś czas temu Mikołaj Kapusta (pozdrawiam!) opublikował filmik na Youtube, który miał być obroną Marcina Zielińskiego. Przy okazji postawił szereg daleko idących - wg mnie fałszywych - tez, na przykład:
- jakoby powinniśmy czerpać naukę od protestantów
- jakoby kult maryjny wg św. Ludwika (ten sam, który zaowocował takimi postaciami jak św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe czy prymas Stefan Wyszyński) jest niebiblijny i wymyślony
- jakoby Jezus umierając na krzyżu poniósł moją karę

Sprowokowało mnie to - mimo iż nigdy tego nie robiłem - do nagrania filmu.
Nie jestem w stanie dorównać Marcinowi ani pod względem technicznym, ani w dynamice nagrania (nie czuję się przed kamerą tak pewnie jak On). Co tu dużo gadać - nie mam tez Jego urody. Niemniej mam nadzieję, że zawarłem w filmiku rzeczy ważniejsze niż moja facjata ;)
Docelowo będzie to cykl, który nazwałem "Adversus Nicolaus".
W pierwszej części zająłem się czerpaniem nauczania od protestantów.
Zapraszam!
https://youtu.be/Z900yfapi1Y

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

siloamx 09:03:20 | 2018-10-10
"Na każdego można zrobić taki film". Na każdego pseudocharyzmatyka z całą pewnością. Długa lista podpisanych pod odświadczeniem w sprawie MZ świadczy o tym, że polskie środowisko charyzmaniaków boi się by ten film nie stał się pierwszym odcinkiem serialu z ich udziałem jako bohaterów. Kluczowe pytanie: Czy MZ pojechał specjalnie do USA z wizytą u Randy'ego Clarka i Heidi Baker i tam chciał przyjąć i przyjął "namaszczenie", które teraz przekazuje dalej. Na to pytanie żaden z sygnatariuszy oświadczenia nie chce odpowiedzieć. Otóż MZ namaszczali rózni podejrzani pastorzy. Ten człowiek wydaje się wręcz kolekcjonować różne namaszczenia od amerykańskich kaznodziejów tak jak zdjęcia ze sławnymi ludźmi na swoim profilu na FB, które mają uwiarygodnić jego posługę w oczach duchowieństwa i wiernych.

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 12:41:22 | 2018-10-09
Jest dobry komentarz pod tym filmie na YouTube. Przeklejam:

Paweł Krakowski
Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że stoję z boku tych wszystkich przepychanek tradsami a charyzmarykami. Jestem studentem Akademii Ignatianum i mam dobre zdanie o księdza zakonie. Nie jestem też fanem tego dokumentu od Zwiedzonych, nie traktuję go jako objawienia, czy przykładu obiektywności dziennikarskiej, bo go nie weryfikowałem. Jednak po wysłuchaniu co miał ksiądz do powiedzenia, nie mogę nie zareagować.

1. Odniesienie się do osobistej znajomości z Marcinem Zielińskim. Nie ma o czym dyskutować.
2. Stwierdzenie, że Zwiedzeni są związani z przedsoborowcami (skąd to wiadomo? Nie wiadomo...). Oraz że przedsoborowie to anty-Vaticanum II (co nie w każdym przypadku jest prawdziwe). Sprawdziłem tę stronę Zwiedzonych, tam nie ma informacji, że są przedstawicielami tegoż stanowiska.
3. W związku z założeniem, że autorzy filmu są przedsoborowcami nie uznającymi soboru, zaczyna się wyliczanie co sobór nam dał. Jak dla mnie zmarnowane minuty filmu, bo nadal nie mam jednoznacznego wskazania dlaczego miałbym sądzić, że ci od Zwiedzonych rzeczywiście reprezentują taki profil.
3a. Akurat problem pentakostalizacji jest podnoszony przez księży, którzy nie mają wiele wspólnego z trydenckim narożnikiem tej śmiesznej wojenki wewnątrz katolicyzmu, np. przez ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego. I krytyka tegoż zjawiska niekoniecznie operuje na założeniu, że tylko mistycy mogą mieć bezpośredni kontakt z Bogiem. Raczej chodzi o promowanie nowego modelu uniwersalnego chrześcijaństwa, wypranego z charakterystyk poszczególnych grup wyznaniowych, który czasem jest wyrażany wprost w pismach teologicznych, jak i z zakresu filozofii chrześcijańskiej i nie stanowi nadinterpretacji jakiś spiskotropiących tradsów.
4. Wątek zmanipulowanych zeznań. Ok, jestem w stanie przyjąć ten argument.

c.d. w "Pokaż odpowiedzi" ...

Oceń 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 13:19:40 | 2018-10-07
Tak zwana "ewangelia sukcesu" jest dziś już nie do obrony. Ma kilkadziesiąt lat i widać jakie przyniosła owoce.

Oceń 20 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 10:28:36 | 2018-10-07
Mam takie wrażenie, że Ojciec Remigiusz bardzo stata się nie wpowiedzieć pełnego adresu strony pod którym jest film, jakby bał się, że ktoś tam wejdzie i ośmieli się mieć inne zdanie po obejrzeniu tego co tam jest.

Patrząc na styl tej obrony Marcina wierze, że Ojciec szczerze w Marcinie dostrzega podobnego ducha jak w sobie, ale jest to duch manipulacji i powoływania się na własny niezasłużony autorytet.

Oceń 29 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomekrespondek 23:58:14 | 2018-10-06
a

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook