Ruszyły czuwania młodzieży "Support dla Synodu". Młodzi modlą się za biskupów

(fot. shutterstock.com)

Od spotkania w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu rozpoczęły się 3 października w diecezji bielsko-żywieckiej czuwania pod nazwą "Support dla Synodu".

 

Młodzi ludzie, wśród których pojawili się kandydaci do bierzmowania, modlili się, by obrady Synodu Biskupów w Rzymie nt. młodzieży przyniosły dobry efekt dla całego Kościoła. Ta specjalna sztafeta modlitewna potrwa na Podbeskidziu do 27 października.

 

>> "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Papież rozpoczął obrady XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

 

Kilkaset osób, zebranych w oświęcimskiej świątyni uczestniczyło w modlitwie uwielbienia, adorowało Najświętszy Sakrament, odmówiło Różaniec i Apel Jasnogórski. Wydarzenie wsparł muzycznie zespół "Fausystem". Było to pierwsze z zaplanowanych 23 czuwań w diecezji. Każdego dnia podczas trwania synodalnych obrad w kolejnych dekanatach odbywać się będą spotkania. Mają one wspierać uczestników spotkania zastanawiających się, jak pomóc młodzieży w rozeznaniu powołania.

 

Diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Piotr Hoffmann, zapewnił, że każdego dnia w wybranej parafii, odbywać się będą podobne, wieczorne czuwania dla młodych. Wytłumaczył, że chodzi o to, by obrady ojców synodalnych w Rzymie przyniosły bardzo pozytywny, dobry efekt dla całego Kościoła.

 

>> Odbyła się pierwsza kongregacja synodalna. Co powiedział papież?

 

- Chodzi o dobry rezultat w kontekście pracy z młodzieżą, duszpasterstwa młodzieży i pomocy młodym ludziom w odnalezieniu drogi życiowej, towarzyszenia im w momencie, kiedy podejmują wybory dotyczące przyszłości. Ważne, by czuli oni oparcie nie tylko w swoich rodzicach, ale i w rówieśnikach oraz we wspólnocie Kościoła - podkreślił duszpasterz.

 

Zaznaczył, że na czuwania zaproszeni są szczególnie tegoroczni kandydaci do bierzmowania. Tematem rozpoczętego 3 października XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów jest "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania". Polskę podczas obrad reprezentuje pięć osób, w tym czterech biskupów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?