Bp Tomasik zachęca do modlitwy różańcowej za młodzież

(fot. DobreMedia / youtube.com)

Do modlitwy za młodzież zachęcił wiernych na antenie Radia Plus Radom biskup radomski Henryk Tomasik. Zaprosił jednocześnie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczynają się dzisiaj kościołach. Październik tradycyjnie jest w Kościele miesiącem modlitwy różańcowej.

 

Bp Henryk Tomasik powiedział, że Matka Boża jest wzorem wiary, zawierzenia i rozważania Bożych tajemnic. - Od Maryi chcemy się uczyć wiary, pochylenia się nad tajemnicami naszego zbawienia i życia według wskazań Chrystusa. Nabożeństwa różańcowe to nasze wyznanie wiary, uwielbienie Boga, uczczenie Matki Bożej, ale to także modlitwa błagalna - powiedział bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

 

Ordynariusz radomski zachęcił również, by w czasie nabożeństw, często była odmawiana modlitwa w intencji młodzieży oraz wychowawców, tych "wszystkich, którzy kształtują młodych, by byli żywymi wzorami wiary i prawdziwego człowieczeństwa dla młodego pokolenia".

 

Przy okazji bp Tomasik zachęcił studentów do zaangażowania się w duszpasterstwo akademickie. - Na progu nowego roku akademickiego, życzę naszym studentom odwagi w kształtowaniu swojej osobowości i wiary. By czas studiów, przygotowania do zawodu, był czasem pogłębionej moralności i osobowości. Zapraszam także studentów do zaangażowania się w duszpasterstwo akademickie - powiedział biskup radomski.

 

Modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce - wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?