Bp Kamiński: bez Boga nie da się przyjąć i zrozumieć cierpienia

(fot. episkopat.pl)

Bez Boga nie da się przyjąć i zrozumieć cierpienia - podkreślił bp Romuald Kamiński.

 
W sanktuarium św. Ojca Pio na stołecznym Gocławiu odbył się Pierwszy Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora. Centralnym punktem była uroczysta Msza św., podczas której osoby starsze i cierpiące mogły przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych oraz oddać cześć relikwiom bł. Hanny Chrzanowskiej. Od dziś będą one peregrynowały po mieszczących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej szpitalach i placówkach służby zdrowia.
 

W homilii bp Kamiński zwrócił uwagę na zbawczy wymiar cierpienia. Podkreślił, że krzyż był wpisany w całą misję Jezusa Chrystusa. - Takie było i jest upodobanie Boże, że poprzez cierpienie, przez dźwiganie wszelkiego rodzaju dolegliwości i ciężarów prowadzi nas do zbawienia. Taką a nie inną drogę upodobał sobie - powiedział biskup warszawsko-praski, zachęcając wiernych, by w trudnościach szukali światła na modlitwie.

 

Skuteczności uczyła się w Harlemie. Najbardziej inspirująca Polka XX wieku >>

 

- Prośmy Jezusa o łaskę poznania wartości cierpienia, o łaskę zrozumienia dlaczego tę, a nie inną drogę Bóg dla nas wybrał. Następnie prośmy byśmy mieli dość sił, by przyjąć to co nam zostało ofiarowane, by nic z tego nie zostało zmarnowane, by cierpienie stało się dla nas błogosławieństwem a nie przekleństwem - zaapelował bp Kamiński. Jako przykład do naśladowania wskazał Najświętszą Maryję Pannę. - Ona również szła drogą krzyża. Nie zawsze wszystko rozumiała ale zawierzała prowadzeniu Pana - mówił duchowny.

 

Zwrócił uwagę, że największym dramatem ludzkiego życia nie jest samo cierpienie, ale odrzucenie Boga. - Bogaci darem cierpienia pomóżmy w ratowaniu świata, w ratowaniu milionów ludzi, którzy idą przez tę ziemię borykając się z trudnościami, ponieważ nie mają świadomości obecności Boga. Wielu z nich nie znając Chrystusa, nie może zaprosić Go do swojego życia, do tego co przeżywają. Nie mogą prosić Go o siłę do dźwigania krzyża codzienności - powiedział bp Kamiński.

 

Od dziś relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej będą peregrynowały po mieszczących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej szpitalach i placówkach służby zdrowia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook