Chiara Corbella będzie beatyfikowana ze względu na heroiczność cnót? Rusza proces

(fot. shutterstock.com / ichicchidimelograno / twitter.com)

W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Chiary Corbella. Zmarła w 2012 r. w 28 roku życia. Kiedy była w ciąży, wykryto u niej chorobę nowotworową. Nie podjęła jednak terapii, aby nie zaszkodzić mającemu narodzić się dziecku.

 

Uroczyste otwarcie diecezjalnej fazy procesu zostało dokonane wyjątkowo w Bazylice św. Jana na Lateranie ze względu na duże zainteresowanie wiernych. Otwarciu przewodniczył kard. Angelo De Donatis, wikariusz papieża dla rzymskiej diecezji.

 

Czytaj o Chiarze: Poświęciła życie dla nienarodzonego dziecka. Będzie błogosławioną »


Przypomniał on, że po swym ślubie, którego 10. rocznica przypada właśnie dzisiaj, Chiara doświadczyła wielu trudnych chwil, w tym śmierci dwojga upośledzonych dzieci, zaraz po ich urodzeniu. "Jej ofiara - stwierdził kard. De Donatis - jest niczym latarnia morska, która niesie nadzieję, świadczy o wierze w Boga, Dawcę życia, i daje przykład miłości większej niż lęk i śmierć".

 

Chociaż papież Franciszek wprowadził w 2017 roku nową kategorię świętości, którą jest heroiczne ofiarowanie życia, to proces Chiary Corbella dotyczy świętości jej życia, czyli heroiczności jej cnót.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook