Papież Franciszek składa życzenia głównemu rabinowi Rzymu i wspólnocie żydowskiej

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Papież wystosował do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni i całej wspólnoty żydowskiej, życzenia z okazji świąt Rosz ha-Szana, Jom Kippur i Sukkot.

 

Niech Bóg w swojej nieskończonej dobroci wzmocni więzi naszej przyjaźni oraz pragnienie wspierania ciągłego dialogu dla dobra wszystkich - napisał Franciszek.

 

Ojciec Święty wyraża serdeczną nadzieję, że te wielkie uroczystości ożywią we wspólnotach żydowskich na świecie pamięć o dobrach otrzymanych od Najwyższego i będą będą dla nich źródłem dalszych łask i duchowego pocieszenia. Papież prosi również, aby Najwyższy błogosławił wszystkim darem pokoju i zachował w nas zaangażowanie do jego niestrudzonego szerzenia.

 

Franciszek do biskupów: Wielki Oskarżyciel próbuje ujawnić grzechy, aby było je widać, aby zgorszyć lud >>

 

Rosz ha-Szana to pierwszy dzień w żydowskim kalendarzu, który upamiętnia stworzenie świata oraz przypomina o mającym nadejść sądzie Bożym. Rozpoczyna ono także dziesięciodniowy okres pokuty, kończący się świętem Jom Kippur. Pięć dni po czasie pokuty i oczyszczenia następuje Sukkot, czyli Święto Namiotów. Jest to radosne, trwające przez siedem dni święto, obchodzone na pamiątkę wyjścia Izraelitów z Egiptu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 19:56:37 | 2018-09-18
Sie wzruszyem. A przypadkiem "papież" Bergoglio nie uchybił społeczności żydowskiej? Bo jakby, gdzieś napomknął, ale tak napomnknął napomknienie o Chrystusie to przecież to by była zbrodnia przeciwko ludzkości. Jak wiadomo powszechnie, żadnego prozelityzmu a zwłaszcza w stosunku do Żydów. Aj niedobry ten św. Paweł, niedobry, be... Fuj.

Oceń 275 27 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook