Abp Ryś: kiedy ostatnio ucałowałeś swoją Biblię?

(fot. Łukasz Głowacki / Maskacjusz TV)

Msza św. w Skrzatuszu podczas diecezjalnej pielgrzymki zgromadziła tysiące wiernych. O to, czy żyją oni na co dzień Słowem Bożym, pytał abp Grzegorz Ryś.

 

- Posiadasz w domu Biblię? Kiedy ostatni raz ją otwarłeś? Kiedy ostatnio twoje Biblia przemówiła do ciebie Słowem Boga? Kiedy ostatnio ucałowałeś swoją Biblię? - pytał metropolita łódzki.

 

Mszę św. z abp. Rysiem koncelebrowali: bp Edward Dajczak, biskupi seniorzy Paweł Cieślik i Tadeusz Werno, biskupi pomocniczy Krzysztof Włodarczyk i Krzysztof Zadarko; z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: bp Tadeusz Lityński oraz biskupi seniorzy: Stefan Regmunt i Paweł Socha; z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej: biskup pomocniczy Henryk Wejman. A także 60 księży z diecezji koszalińsko-kołorzeskiej.

 

>> Abp Ryś zachwycił internautów swoim zachowaniem podczas procesji niedzieli palmowej

 

Homilię do tysięcy pielgrzymów wygłosił abp Grzegorz Ryś. Wyjaśnił zebranym, że cudowna Pieta, której w diecezjalnym sanktuarium składają hołd, to odwzorowanie postaci młodej kobiety, dziewczyny, która zarówno na Golgocie, jak i 30 lat wcześniej w Nazarecie, otrzymała słowo od Boga. To słowo przeprowadza Ją przez trudny moment Golgoty, mówił arcybiskup.

 

- My widzimy krzyż jako szubienicę, a Jan widzi go jako kolebkę nowej ludzkości. My widzimy tam śmierć, a Jan widzi rodzące się życie. My widzimy Maryję, która płacze po śmierci Syna, a on widzi Maryję, która przeżywa bóle, ale są to bóle rodzenia. Ona rodzi Potomka, który miażdży zło. To jest godzina narodzin, nie godzina śmierci. Ona staje się nam Matką w porządku wiary, nową Ewą, która rodzi Potomka zapowiedzianego w raju - mówił arcybiskup.

 

Kaznodzieja wskazał, że Maryja pod krzyżem jest więc Matką słowa, Tą, która otwiera się na słowo i dzięki niemu jest w stanie zwycięsko przejść przez moment Golgoty. Pytał zebranych, jakie miejsce ma słowo Boże w ich życiu.

 

>> Wtedy abp Ryś się zdenerwował: "czekaj dziadu, dopadnę Cię po kolędzie"

 

- Maryja, której serce przebija miecz, jest Matką słowa. Bo słowo jest jak miecz. Jest jednoznaczne, wymusza decyzję. Nie można wobec niego stać po środku. Czy słowo jest taką rzeczywistością w twoim życiu? Czy znasz to słowo? Masz je przeczytane? Masz je tak w sobie, żeby Jezus mógł je w momentach krytycznych wydobyć z twego serca? Posiadasz w domu Biblię? Kiedy ostatni raz ją otwarłeś? Kiedy ostatnio twoje Biblia przemówiła do ciebie słowem Boga? Kiedy ostatnio ucałowałeś swoją Biblię? - zakończył homilię arcybiskup.

 

Po Mszy św. biskup Edward Dajczak pobłogosławił wieńce żniwne, które do Skrzatusza trafiły z różnych miejsc w diecezji. Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo maryjne z zawierzeniem diecezji w opiekę Matki Bożej Bolesnej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

miki92741 21:31:40 | 2018-09-17
mnie to juz obojetne

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

miki92741 21:30:53 | 2018-09-17
akurat nie chce mi sie wierzyc caluja biblie nie przestegaja ich zreszta nie dziwi mie to szanuje innych

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 10:29:59 | 2018-09-17
Drogi Księże Arcybiskupie. Niechże mnie Ksiądz Arcybiskup nie rozśmiesza bo dostaję zajadów. Tak Ksiądz ceni Słowo Boże, że w ramach intesywnego propagowania bergogliańskich nowości i surprajsów - i to samego Ducha Świętego podobno - w ogóle Go nie przestrzega. Nie słyszałem bowiem by te nowości budziły u Księdza Arcybiskupa choć jakąkolwiek chwilę refleksji, że może jednak jest coś nie tak... A ci "ewangelizatorzy", z których chociażby jeden odwołuje się do jakieś hinduskiej maszkary w ramach Odnowy w Duchu Świętym... Wolne żarty.

Oceń 43 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook