Grzegorz Kramer SJ został odznaczony wyjątkowym tytułem. "Skojarzyło mi się to z Noblem dla Obamy"

(fot. Adam Wierzgoń)

"Od dziś jestem 245. osobą odznaczoną Honorową Odznaką Rzecznika Praw Dzieci - Infantis dignitatis defensori (obrońcy godności dzieci) [KLIK]. Strasznie jestem i dumny i szczęśliwy" - pisze na swojej stronie Grzegorz Kramer SJ.

 

Jezuita skomentował w ten sposób odznaczenie od Rzecznika Praw Dzieci, które otrzymał za swoją działalność na rzecz dzieci.

 

Publikujemy pełny tekst komentarza ojca Kramera:

Bardzo mnie ta wiadomość, w zeszłą sobotę, zaskoczyła, myślałem, że przyjaciele mnie wkręcają. No, bo za co ja? Nie zrobiłem nic nadzwyczajnego, jestem przekonany, że w Polsce jest wiele osób bardziej godnych tej odznaki ode mnie. Trochę żartobliwie mówiąc, otrzymanie tej odznaki skojarzyło mi się z Pokojową Nagrodą Nobla dla Baracka Obamy, na początku jego prezydentury. Wtedy wielu mówiło, że będzie musiał udowodnić, że zasłużył. Teraz muszę i ja udowodnić, że zasługuję.

 

A jednak Rzecznik Praw Dzieci - Marek Michalak, postanowił tym razem uhonorować zwykłego proboszcza z Opola. W jego imieniu wręczył mi odznakę prof. Stanisław Leszek Stadniczeńko.

 

Kiedy ta wiadomość przyszła, to wiedziałem, że chcę to zrobić wtedy, kiedy będą dzieci, bo o nie chodzi. Padło, że po Mszy o 11.00, która jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem każdej niedzieli, podczas której próbuję robić dobre rzeczy dla dzieci, ale też podkreślając ich podmiotowość, nie przedmiotowość, w głoszeniu Ewangelii. Niesamowite było dla mnie to, że uczestnicy Eucharystii zostali po błogosławieństwie, na całej krótkiej ceremonii. To było dla mnie bardzo ważne, że dla nich też to jest ważne wydarzenie. To "moi" ludzie. Było wielu chętnych do smacznego malinowego tortu - tort też musiał być dedykowany dzieciom, co było dla oczywiste od samego początku.

 

Panie Rzeczniku, postaram się nie zawieść Dzieci.

 

Przeczytaj także: Grzegorz Kramer SJ - Stanowczo mówię "nie" biciu dzieci >>

 

* * *

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.83

Liczba głosów:

100

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 00:37:22 | 2018-09-17
Grzegorzu Kramerze kiedy odwołasz swoje oszczerstwa i przeprosisz za nie? Znasz 5 warunków dobrej spowiedzi?

Oceń 18 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 00:36:06 | 2018-09-17
Czy Grzegorz Kramer dostał tę nagrodę za oszczerstwa rzucane na rząd, który ponoć nie pomaga sierotom z Aleppo? Nagroda rzecznika praw dzieci, któremu nie przeszkadza aborcja, czyli wspólczesnego Heroda. Ja bym się wstydził przyjąć taką nagrodę. Kłamczuch nagradza kłamcę, ot cała prawda o tym wydarzeniu.

Oceń 24 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 18:25:45 | 2018-09-16
Co innego. Jeśli aktualnie Kościół ekscytuje się Komunią Świętą dla rozwodników to to oznacza - choć tak się nie mówi - iż rozwody w Kościele są dopuszczalne. Pomijając to, że jest to złamanie 6-tego przykazania Dekalogu, nauczania Jezusa o nierozerwalności małżeństwa, sprawa stoi w absolutnej sprzeczności z tym co Kościół głosił dotychczas o negatywnych skutkach rozwodów dla dzieci. Ot, mamy nowoczesną troskę o najmniejszych... Oczywiście w ramach surprajsów. No, ale nie ma to jak przyznawanie sobie nagród za ochronę praw dzieci...
"Mamo chwalą nas - my ich a oni nas."

Oceń 53 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 17:31:34 | 2018-09-16
Ekstra normalnie. Pan Marek Michalak ostatnio popisał się projektem ustawy zabraniającym dawania klapsów dzieciom, w którym również użyto sformułowania, "odpowiedzialność rodzicielska", bo przecież władza totalna żadną władzą łącznie z rodzicielską się nie podzieli. Dzieci wg pan Michalaka są państwowe i to państwo decyduje czego mają się uczyć, na co zaszczepić i jak można je karać. Rodzice jedynie odpowiadają za szkody przez dzieci wyrządzone, ale nie mają nad nimi władzy. Jakie to "nowoczesne" i "oświecone" nie jakieś tam "starodawne bajania" w stylu:

Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci. (Prz 13,24)

Kolejnym krokiem będzie zakaz karania dzieci wogóle, bo przecież stres i cierpienia psychiczne mogą być większe niż fizyczne.

Lewacy wszystkich instytucji łączcie się!

Oceń 58 15 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chlop 16:23:23 | 2018-09-16
takie ro dziecinne

Oceń 26 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 16:19:29 | 2018-09-16
Takie skojarzenie? Kiedy przestałam interesować się Pokojową Nagrodą Nobla m.in.? Właśnie gdy na wejście otrzymał ją były prezydent Obama, a potem USA wplątały się w rożne działania amerykańskich wojsk i pokazały absurd tej nagrody.

Oceń 37 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?