Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów

(fot. youtube.com)

"Widać, że ten hierarcha poczuwa się do odpowiedzialności" - komentują internauci gest bpa Knestouta, ordynariusza diecezji Richmond w stanie Wirginia. 

 

Jak informuje diecezja, "po zdjęciu pierścienia biskupiego, bp Knestout zdjął również inne symbole swojego urzędu - mitrę i pastorał - w akcie pokory we wprowadzeniu do Mszy św. pokutnej. Biskup położył się również przed krzyżem i ołtarzem".

 

 

"Gest ten" - czytamy na stronie diecezji - "jest podobny do tego wykonywanego podczas liturgii Wielkiego Piątku i oznacza skruchę, pokorę, szacunek, głęboką udrękę dla cierpiącego Chrystusa oraz smutek i ból całego Kościoła".

 

Bp Knestout odpowiedział w ten sposób wraz z całą diecezją na apel papieża Franciszka, by w piątek, 14 września, modlić się i pościć w intencji ofiar nadużyć seksualnych w Kościele. "Musimy nieustannie szukać przebaczenia za popełnione grzechy" - powiedział biskup ogłaszając, że w diecezji odbędzie się Msza św. pokutna.

 

Zdjęcie biskupa z Mszy św. udostępniły setki internautów:

 

 

After removing his episcopal ring, Bishop Knestout removed other symbols of his office - his miter and crozier - as an...

Opublikowany przez Catholic Diocese of Richmond Piątek, 14 września 2018

 

 

"Msza ma również wyrazić ból z powodu błędów popełnionych przez przywódców Kościoła" - dodał bp Knestout.

 

Bp Barry Knestout został mianowany w 2017 roku ordynariuszem diecezji Richmond przez papieża Franciszka. Na terenie 5-milionowej diecezji mieszka jedynie 200 tysięcy katolików.

 

Po ostatnim kryzysie związanym z pedofilią i nadużyciami seksualnymi zaufanie do Kościoła katolickiego wśród mieszkańców USA znacząco spadło.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.78

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Horowski 09:29:48 | 2018-09-17
Wytłuszczony przez redakcję w pierwszym akapicie komentarz: «"Widać, że ten hierarcha poczuwa się do odpowiedzialności" - komentują internauci» pokazuje, jak bardzo trzeba być ostrożnym przy spełnianiu takich gestów bez odpowiedniego wyjaśnienia. Dla owych anonimowych internautów biskup "poczuwa się do odpowiedzialności", a od tego tylko krok do stwierdzenia: "jest odpowiedzialny za nadużycia". Tymczasem jest biskupem tej diecezji zaledwie od roku. Jestem za modlitwą w intencji ofiar, ale nie może to zamazywać odpowiedzialności i prowadzić do niejasnych sytuacji. Módlmy się wszyscy za ofiary i módlmy się także o świętość dla kapłanów.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 18:15:47 | 2018-09-16
A co z lobby homoseksualnym? Jak się tego problemu nie rozwiąże gesty pokutne będą martwe.

Oceń 21 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook