"Modlę się za ofiary tej absurdalnej przemocy"

Benedykt XVI modlił się podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w uroczystość Wszystkich Świętych za ofiary napaści na kościół w Bagdadzie, opanowany w niedzielę wieczorem przez terrorystów powiązanych z Al-Kaidą.

 

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych w poniedziałek w Watykanie, papież powiedział: "Wczoraj wieczorem w bardzo ciężkim zamachu w katedrze syryjsko-katolickiej w Bagdadzie dziesiątki ludzi zginęły i odniosły obrażenia, wśród nich dwóch księży i grupa wiernych, zebranych na niedzielnej mszy świętej".

 

- Modlę się za ofiary tej absurdalnej przemocy, tym okrutniejszej, że ugodziła ona w bezbronne osoby, zgromadzone w Domu Boga, który jest domem miłości i pojednania - mówił Benedykt XVI.

 

Dodał następnie: - Wyrażam również moją serdeczną bliskość ze wspólnotą chrześcijańską, ponownie zaatakowaną. Zachęcam wszystkich pasterzy i wiernych, by byli silni i niewzruszeni w nadziei.

 

- W obliczu przykładów bestialskiej przemocy, które nie przestają dręczyć mieszkańców Bliskiego Wschodu, chciałbym ponowić mój gorący apel o pokój. Jest on darem Boga, ale też rezultatem wysiłków ludzi dobrej woli, instytucji krajowych i międzynarodowych. Niech wszyscy zjednoczą swe siły, aby położyć kres wszelkiej przemocy - wezwał papież.

 

Podczas szturmu sił bezpieczeństwa na kościół zajęty przez uzbrojonych napastników zginęły 52 osoby - zakładnicy i policjanci.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook