Moskwa: dziś sesja nadzwyczajna Świętego Synodu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego

(fot. pixabay)

W Monasterze Daniłowskim w Moskwie zbierze się dzisiaj na swej sesji nadzwyczajnej Święty Synod Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego - podała agencja TASS. Będzie jej przewodniczył patriarcha Cyryl.

 

Źródła Patriarchatu Moskiewskiego powiedziały agencji TASS, że dyskusje będą najprawdopodobniej skupiały się na sytuacji na Ukrainie po decyzji Patriarchatu Ekumenicznego w Konstantynopolu o mianowaniu dwóch egzarchów dla tego kraju w ramach rozpoczęcia procedur przyznawania autokefalii Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu. 7 września patriarcha konstantynopolski Bartłomiej mianował dwóch egzarchów dla tego kraju. Zostali nimi arcybiskup Pamfilii Daniel (Zeliński) ze Stanów Zjednoczonych i biskup Edmontonu w Kanadzie, Hilarion.

 

Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion stwierdził, że obecna sytuacja zagraża światowemu prawosławiu schizmą.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

paton 12:24:06 | 2018-09-14
Partiarcha Cyryl ma się czego obawiać. Jeśli Konstantynopol uzna autokefalię Ukrainy to Putin mu już tego nie wybaczy. Taka porażka Rosji jest dla Putina nie do przyjęcia.

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook