Nigeria: zginął kolejny duchowny chrześcijański

(fot. shutterstock.com)

W poniedziałek 10 września wieczorem zginął w wyniku strzałów z broni palnej katolicki kapłan ks. Jude Egbom z diecezji Orlu w stanie Imo na południu Nigerii.

 

Poinformowały o tym na swoim Facebooku władze diecezji. Na razie nie są znane bliższe szczegóły dotyczące tej zbrodni.

 

>> Nigeria: trzeci kapłan zamordowany w tym roku

 

Jest to kolejny duchowny chrześcijański, zastrzelony w tym najludniejszym kraju afrykańskim w ostatnim czasie: pod koniec sierpnia w odstępie kilku dni zginęli tam: katolicki ksiądz Michael Akawu na przedmieściach stołecznej Abudży i w Igabi w stanie Kaduna w środkowej części kraju metodystyczny pastor Hosea Akuchi. Według miejscowych środków przekazu zabójstwa dokonała w mieście Nkwerre w tym stanie grupa uzbrojonych mężczyzn, którzy zastrzelili duchownego i znajdującego się obok innego człowieka, którego tożsamość pozostaje na razie nieznana.

 

>> Kamerun: biskup popełnił samobójstwo czy został zamordowany?

 

Zamordowany kapłan był proboszczem parafii św. Patryka w Nkwerre. Zdaniem niektórych świadków napastnicy wystrzelili do duchownego, gdy ten odmówił im wydania kluczyków do swego samochodu.

 

Rzecznik miejscowej policji Andrew Enwerem potwierdził zabójstwo dwóch mężczyzn i zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie, aby ustalić sprawców zbrodni, do której na razie nie przyznało się żadne ugrupowanie terrorystyczne.

 

Skądinąd wiadomo, że terrorystyczna organizacja islamska Boko Haram, działająca od wielu lat głównie na północy Nigerii, znana jest z licznych ataków na miejscowe wspólnoty chrześcijańskie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

paton 22:16:28 | 2018-09-12
Z opisu wynika, że to był mord rabunkowy, a nie religijny. Szkoda że bardziej umiłował dobra materialne i za cenę życia bronił auta.

Oceń 2 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook