Światowy Dzień przeciw Testom Atomowym: Kościół chce zupełnego zakazu broni atomowej

(fot. shutterstock.com)

Watykan wzywał do zupełnego zakazu broni atomowej od początku ery atomu - mówił w Nowym Jorku stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ z okazji Światowego Dnia przeciw Testom Atomowym.

 

Abp Bernardito Auza zwrócił uwagę, że już w lutym 1943 r., na dwa i pół roku przed pierwszym w historii naziemnym testem atomowym (Trinity test) głębokie wyrazy zaniepokojenia tematem wyrażał papież Pius XII. Po Hiroszimie i Nagasaki wezwał on do natychmiastowego zakazu prowadzenia walk z użyciem broni atomowej. Dziś Stolica Apostolska powtarza wołanie ludzkości o bycie wolnym od widma wojny atomowej - mówił hierarcha.

 

Watykański dyplomata podkreślił potrzebę natychmiastowego wejścia w życie Traktatu o całkowitym zakazie prób z bronią jądrową, który pierwsze państwa podpisały już w 1996 r. W chwili obecnej jest on sygnowany przez 183 kraje, co pokazuje, że większość chce położyć kres testom atomowym. Podpisanie traktatu jest nie tylko zobowiązaniem prawnym, ale także kamieniem węgielnym pod budowę wzajemnego zaufania - wskazał abp Auza.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 06:44:03 | 2018-09-09
Jak można czegoś takiego chcieć? Dzięki temu, że jest atom w różnych miejscach jest równowaga i nie ma wojen. Gdyby nie atom cała Europa byłaby Związkiem Radzieckim od siedemdziesięciu lat. Przecież to są podstawy geopolityki. Czy w tym Kościele poupadali na głowy już wszyscy? To jest jakiś żart czy wy tak na poważnie?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sagneale 23:13:08 | 2018-09-08
Nie lepiej wzywać do całkowitego zakazu walk przy użyciu jakiejkolwiek broni, skoro to takie proste ? :D A powaznie, to jest debilizm, bo zawsze znajdzie się jakiś Putin czy inny Kim, którzy będą mieli gdzieś konwencje i w ukryciu będą trzymać broń. Więc bezpieczniej dla świata jest, kiedy jak najwięcej państw na atom, niż gdyby miał byc tylko w rękach garstki szaleńców, bo wtedy nic nie powstrzyma ich przed użyciem.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook