Kard. Becciu: tylko w jedności z papieżem Kościół się obroni

(fot. CTV / youtube.com)

Nie milkną komentarze po opublikowanym przez byłego nuncjusza apostolskiego w USA abp. Carlo Marię Viganò świadectwie, w którym oskarża m.in. Papieża Franciszka o tuszowanie spraw związanych z nadużyciami w Kościele.


Głos zabrali m.in. nowy prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, do niedawna substytut w watykańskim Sekretariacie Stanu kard. Angelo Becciu oraz przewodniczący Rady Kardynałów wspierającej Papieża w reformie Kurii rzymskiej, kard. Oscar Rodriguez Maradiaga.

 

Abp Viganò oskarża papieża o tuszowanie skandalu. Dlaczego Franciszek nie zamierza komentować jego tez?>>

 

Kard. Becciu przypomniał, że tylko przyczyniając się do jedności możemy bronić Kościoła. W przeciwnym razie grożą mu poważne konsekwencje. - Niedawno wróciłem z moich rodzinnych stron, z Sardynii. Widziałem wielkie zdumienie wśród ludzi. Podzielam je i ciepię razem z nimi: pragnę na nowo wyrazić, podobnie jak zrobili to oni - moją bliskość z Ojcem Świętym i wewnętrzną gotowość by zawsze go bronić. Tym, którzy są zasmuceni tymi wydarzeniami życzę, aby nie zapominali o tym, czego uczono nas, gdy byliśmy dziećmi: papieża się kocha i to kocha bezgranicznie. Od papieża otrzymuje się i przyjmuje wszystkie zalecenia, wskazówki i słowa. Jeżeli więc jesteśmy w jedności z papieżem to Kościół się obroni. Jeśli natomiast jesteśmy źródłem podziałów to niestety Kościołowi grożą poważne konsekwencje - zadeklarował w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Becciu.

 

Natomiast kard. Maradiaga zaznaczył, że napięcia między ludźmi nie są w Kościele niczym nadzwyczajnym. Podkreślił jednak, że obowiązkiem wszystkich jest poszukiwanie prawdy i umiłowanie jedności. Dlatego też sympatia, czy antypatia okazywana Papieżowi nie może opierać się na światowym spojrzeniu, ale tylko na wierze. Gdy brak wiary - dodał kard. Maradiaga - to brak tego, co jest absolutnie fundamentalne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.51

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Nociek 22:53:05 | 2018-09-02
Pozostaje pytanie przed czym obroni się Kościół w jedności z Franciszkiem. Przed krytyką liberalnych mediów z całą pewnością, ale czy przez zakusami Złego, tego nie jestem już pewien.

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

paton 14:31:22 | 2018-09-02
"Kard. Becciu przypomniał, że tylko przyczyniając się do jedności możemy bronić Kościoła." - jeśli to biskupi muszą bronić Kościoła za cenę prawdy to znaczy że sami widzą upadek jego morlaności.

Oceń 86 44 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook