Bp Tyrawa: przemijania nie da się zatrzymać

„Myślmy o przemijaniu, którego nie da się zatrzymać. Również o ostatecznym celu, ku któremu zmierza całe nasze życie” – powiedział w rozmowie z KAI bp Jan Tyrawa. Na bydgoskich cmentarzach 1 i 2 listopada odbędą się liczne modlitwy, procesje i Msze Święte.

 

Biskup Tyrawa stwierdził, że uroczystość Wszystkich Świętych, a także Dzień Zaduszny są tymi chwilami, w których człowiek uświadamia sobie to, co najważniejsze. – Każdy z nas jest powołany do świętości i może ją realizować tu, na ziemi. Patrząc na rzeczy ostateczne, nie chodzi o wywoływanie smutku, lecz o nową rzeczywistość, w którą mamy wejść na spotkanie z Bogiem – powiedział.

 

Hierarcha przestrzegł przed pokusami współczesnego świata oraz lekceważeniem drogi, która ma prowadzić do życia wiecznego. – Jeśli będziemy myśleli o końcu, to powstrzyma nas to przed pewną banalizacją życia i grzechem. Dzień, w którym odwiedzamy miejsca wiecznego spoczynku naszych bliskich i nieznanych zmarłych, tę prawdę ma nam uświadomić – podkreślił ordynariusz.

 

Wiele bydgoskich parafii organizuje na swoich cmentarzach liczne spotkania modlitewne, procesje i Msze Święte. – To na pewno dzień upamiętniający tych, którzy byli przed nami. Jako chrześcijanie przede wszystkim szanujemy pamięć o zmarłych. Za nich modlimy się, prosząc o miłosierdzie. To jest wyraz naszej jedności – dodał proboszcz wspólnoty Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy ks. Krzysztof Panasiuk.

 

Również w Bydgoszczy 1 i 2 listopada odbędzie się kwesta na ratowanie zabytkowych grobowców Cmentarza Starofarnego i Cmentarza Nowofarnego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?