Bp Kiernikowski o nauczaniu Kościoła nt. in vitro

Nauczanie Kościoła na temat zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) przedstawi dziś wieczorem w siedleckiej katedrze bp Zbigniew Kiernikowski. Pytania do biskupa można już teraz wpisywać na blogu biskupa na stronie blogs.radiopodlasie.pl/bp/

 

Zapraszając na blogu na niedzielne spotkanie, biskup siedlecki podkreśla, że wokół zagadnienia zapłodnienia in vitro narosło wiele nieporozumień i emocji. „Myślę szczególnie o osobach, które są bezpośrednio dotknięte doświadczeniem niepłodności i bezdzietności.

 

Zdaję sobie sprawę, jak to jest trudny i delikatny problem i jak wiele zagrożeń i możliwości błędu może stać przed każdym, kto nie rozumie, o co ostatecznie w tym wszystkim chodzi. Można bowiem łatwo dać się zwieść przez pewne uproszczenia w tej materii i dać się wyprowadzić na niewłaściwe drogi i żyć w błędzie” – pisze na swym blogu siedlecki hierarcha.

 

Bp Kiernikowski zauważa, że niektórzy „w dobrej wierze” i nie zdając sobie sprawy z wagi problematyki etycznej, patrzą ze zdziwieniem na nauczanie Kościoła w sprawie zapłodnienia pozaustrojowego. Nie jest też bez znaczenia - pisze biskup - sprawa dyskusji nad kwestią prawa do refundacji tego rodzaju zabiegów. Mamy też często do czynienia z mylnymi pojęciami dotyczącymi leczenia niepłodności i nieznajomością propozycji podchodzenia do tego zagadnienia, które są zgodne z moralnością i nauczaniem Kościoła. W tym kontekście bp Kiernikowski przypomina o naprotechnologii i adopcji żyjących dzieci, które są pozbawione w swoim życiu obecności rodziców.

 

Biskup siedlecki zaprasza na spotkanie do katedry siedleckiej, na którym przedstawi istotę tego zagadnienia z punktu widzenia nauczania Kościoła i wiary oraz od strony ogólnej wiedzy medycznej. Rozpocznie się ono w niedzielę 31 października o godz. 19.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook