Kardynał śpiewa piosenkę na pielgrzymce z dedykacją dla abpa Rysia. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Maskacjusz

"Najbardziej podobają mi się te jej słowa" - stwierdził kardynał - "I to dedykuje arcybiskupowi metropolicie Łodzi".

 

"Tu pracuj i tu siedź" - to właśnie te słowa "Walczyka o Łodzi" kard. Krajewski zadedykował abp. Rysiowi, który od 2017 roku pracuje właśnie w Łodzi.

 

W dedykacji pojawił się również wątek ekologiczny - kard. Krajewski apelując do abpa Rysia, by zaśpiewał piosenkę o Krakowie, zasugerował, że może będzie to utwór o "smoku, co zieje smogiem". Jako portal mający siedzibę w Krakowie, przypominamy kardynałowi, że smog jest problemem nie tylko krakowskim, ale ogólnopolskim.

 

Kardynał Krajewski w czasie pielgrzymki: jak reagować, kiedy zaczepia nas pijany bezdomny?  >>

 

Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wskutek opalania domów niedobrej jakości paliwem lub w starych piecach, tzw. kopciuchach, stężenie rakotwórczego benzopirenu przekroczyło normę aż czterokrotnie. Zarówno w Łodzi, jak i okolicznych miejscowościach aglomeracji możemy zaobserwować smog każdej zimy.

 

Obejrzyj wideo z piosenką:

 


Nagranie zostało zarejestrowane podczas 93. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, w trakcie przejścia grupy 6. przez Bełchatów.

 

Kard. Konrad Krajewski ma zwyczaj uczestniczenia co roku w pielgrzymce z Łodzi na Jasną Górę. Pełni on funkcję jałmużnika papieskiego, na co dzień pracuje z ubogimi w Watykanie.

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.28

Liczba głosów:

71

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook