Ważne ostrzeżenie Policji dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę

(fot. Mindfield / Shutterstock.com)

Policjanci z Częstochowy przygotowują się do drugiego szczytu pielgrzymkowego, który przypada 26 sierpnia. Przypominają pielgrzymom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Funkcjonariusze zalecają, by nie brać ze sobą dużych sum pieniędzy i cennych przedmiotów, stosować się do obowiązujących przepisów oraz zwracać szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, którymi się opiekujemy.

 

Kardynał Krajewski w czasie pielgrzymki: jak reagować, kiedy zaczepia nas pijany bezdomny?>>


Policjanci przypominają kierowcom, którzy wybierają się na uroczystości 26 sierpnia o szczególnej ostrożności, zwracaniu uwagi na znaki drogowe oraz wcześniejszym zapoznaniem się z lokalizacją parkingów. Z kolei te osoby, które będą poruszały się komunikacją miejską proszone są o zapoznanie się z rozkładami jazdy, które w tym dniu mogą ulec zmianie. Ci, którzy mają pod opieką osoby starsze, dzieci, czy osoby niepełnosprawne powinni z kolei zaopatrzyć swoich podopiecznych w niezbędne leki, a także kartkę z informacjami o chorobach, na które cierpią, a także imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do opiekuna.

 

Mundurowi zwracają również uwagę, aby nie zabierać ze sobą dużych sum pieniędzy i wartościowych przedmiotów, które mogą się zgubić lub zostać skradzione. Ze względów bezpieczeństwa nie należy również zabierać ze sobą ostrych przedmiotów np. scyzoryków. Policjanci apelują również o reagowanie na to, co dzieje się wokół nas i informowanie służb np. o tym, że ktoś potrzebuje pomocy, czy o podejrzanych przedmiotach pozostawionych bez nadzoru.

 

26 sierpnia obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Główna Suma odpustowa na Jasnej Górze z udziałem Episkopatu Polski odprawiona zostanie o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Prymas Polski, abp Wojciech Polak. W jej trakcie ponowione zostaną Jasnogórskie Śluby Narodu, których autorem jest Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

adam_kowalski1981 14:14:18 | 2018-08-24
********.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Oceń 1 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook