Dla nich Msza św. na karimacie to codzienność. "To pokazuje, że w życiu nie chodzi o trudy, ale o Boga"

(fot. niniwa.org)

Niniwa Team sami mówią o sobie "rowerowi zapaleńcy". Teraz ruszyli w trzytygodniową pielgrzymkę rowerową do Santiago de Compostela.

 

W czasie każdej wyprawy pokonują dziennie około 150 km, a ze sobą wiozą 30 kg na osobę. Najdalsza eskapada zajęła ponad 8000 kilometrów. Zdobyli już południowy, zachodni i północny kraniec Europy. Nie organizują sobie noclegów, nie korzystają z pomocy samochodu technicznego. Od ponad 11 lat ich wyprawy skutecznie się udają. Mówią, że to dzięki wierze, która do tej pory ich nie zawiodła.

 

"Nasza wiara i zaufanie Bogu podlegają największej weryfikacji. To czy dojedziemy do celu zależy w większości od naszej (i naszych bliskich) modlitwy i wiary. Dla umocnienia codziennie przeżywamy Eucharystię na wyprawie. Kiedy nie wiesz, dokąd danego dnia dojedziesz, nie możesz liczyć na jakiś plan, nie wiesz, gdzie będziesz spać… wtedy chwytasz się jedynego sensownego Przewodnika" - piszą na swojej stronie internetowej.

 

 

Dwunasta wyprawa nosi nazwę "Projekt Życie - Próba Krzyża". Wyprawa właściwie składa się z dwóch: pierwszą stanowi grupa 32. rowerzystów, którzy wyruszyli 13 sierpnia z Kokotka. W tym samym czasie z Lizbony wyszło 15. pieszych pielgrzymów. Obie grupy po około trzech tygodniach spotkają się w sanktuarium św. Jakuba. Za każdym razem podejmują jakąś intencję. W tym roku będą "ofiarowywać przebyte kilometry w intencji młodzieży, w związku z tegorocznym synodem młodzieży w Rzymie".

 

Wybierasz się na Camino de Santiago? Zobacz, od czego powinieneś zacząć >>

 

Zebrali ze sobą relikwie św. Stanisława Kostki, które zostały im uroczyście przekazane przez oblatów w Lublińcu. "Niech wyprasza wam potrzebne łaski i towarzyszy podczas tej pielgrzymki" - mówił na rozpoczęcie Mszy przed wyprawą o. Waldemar Janecki OMI. Jak donosi gliwicki Gość Niedzielny, relikwie będą peregrynować wewnątrz grupy.

 

 

Opublikowany przez NINIWA Team Wtorek, 14 sierpnia 2018

 

 

"Na pewno trzeba będzie podołać wysiłkowi fizycznemu, ale to jest zewnętrzna trudność. Bo jeśli to, co najważniejsze, jest dobrze poukładane w głowie i w sercu, to wtedy ten wysiłek jest do przeskoczenia" - mówił w rozmowie z Gościem Niedzielnym o. Tomasz Maniura OMI, głównym przewodnik i organizator wyprawy.

 

Umieć przyjmować rzeczywistość, to nauka na całe życie. Pierwszy tydzień tego przyjmowania za nami.Jedziemy dalej.

Opublikowany przez Tomasz Maniura Niedziela, 19 sierpnia 2018

 

Ojciec Maniura dobrze zna młodzież, bo na co dzień jest jej duszpasterzem. "W dniu święceń byłem pewny, że będę świętym księdzem. Dziś wiem, że Bóg naprawdę wybiera to, co słabe i głupie. I że tylko On jest święty" - mówił w wywiadzie dla DEON.pl ojciec Maniura. Organizator rowerowych wypraw chce, by uczestnicy "wrócili z przekonaniem, że w życiu nie chodzi o te trudy, o niewygody, ale o Boga. Wiem, jak ludzie przeżywają tę codzienną mszę świętą, którą odprawiam".

 

"Dla nich [msza św.] to uczta, prawdziwy pokarm, który daje siłę. Ludzie, którzy przyjmują Jezusa, przyjmują miłość. Żeby żyć, trzeba kochać. I po to tam jadę" - dodaje duszpasterz w wywiadzie dla DEON.pl.

 

 

Opublikowany przez Tomasz Maniura Środa, 2 sierpnia 2017

 

 

Tam też wskazywał, że "cała sztuka polega na tym, żeby przyjąć - jeśli człowiek chce się rozwijać i wzrastać w łasce u Boga i ludzi, chce żyć i chce kochać, to musi umieć przyjmować". - Zbyt często się zamykamy, mówimy o ludziach, że "ten jest zły" lub "z tym nie warto", kimś pogardzamy. Tak się ograniczamy, tak zmniejsza się nasze życie i umysł - dodał o. Maniura.

 

"To, czego młodzi i wszyscy ludzie od zawsze potrzebują, a mają tego dzisiaj znacznie mniej, to akceptacja i przyjęcie ich takimi, jakimi są. Obecnie wielu młodych jest porzuconych przez dorosłych, którzy gonią za pracą i różnymi innymi rzeczami, nie mając na nic czasu. Dorasta pokolenie samotnych. Młodzi są dziećmi ulicy, choć teraz nie jest to fizyczna ulica, lecz jeszcze gorsza - internetowa" - dodaje w wywiadzie z Szymonem Zmarlickim.

 

Opublikowany przez NINIWA Team Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

 

Ty też możesz pomóc rowerzystom z Niniwy w ramach akcji "Nie jedziesz - pomódl się". Organizatorzy wyprawy zachęcają do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca w intencji rowerzystów i młodzieży.

 

Szczegółową relację z wyprawy można śledzić za pomocą oficjalnej strony internetowej oraz facebookowego fanpage’a, gdzie są publikowane codzienne aktualności.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

50

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 10:05:36 | 2018-08-21
Nie jedziesz - módł się".
Alez chce jechać !
Ale od razu witać ekskluzywizm. Trzymanie "kaganka pod korcem". Unikanie świątyń dużym łukiem.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:35:12 | 2018-08-21
karmelito

Dlaczego człowieku wypisujesz rzeczy NIEZGOGNE Z TREŚCIĄ EWANGELII CHRYSTUSA I CAŁEGO NT???

KIEDY I GDZIE APOSTOŁOWIE ODPRAWIALI MSZE ???
KIEDY I GDZIE APOSTOŁOWIE PRZEMIENIALI CHLEB W FIZYCZNE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA???

KIEDY I GDZIE APOSTOŁOWIE POWIEDZIELI, ŻE OFIARA ZBAWICIELA JEST NIEKOMPLETNA I NALEŻY JĄ POWTARZAĆ???

Sam zaznaczasz, że :
‘’ I jeszcze na koniec jedna uwaga -msza święta to nie uczta, to OFIARA.’’

DLACZEGO POSŁUGUJESZ SIĘ KŁAMSTWAMI JEŚLI NT WYRAŹNIE OKREŚLA BEZ JAKIEJKOLWIEK INTERPRETACJI, ŻE :


ZBAWICIEL  przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie!!!

KTO TOBIE NAKAZUJE TAK KŁAMAĆ W BEZCZELNY SPOSÓB???

Oceń 6 80 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:34:40 | 2018-08-21
JEŚLI UWAŻASZ, ŻE NAPISAŁEM NIEPRAWDĘ TO TWOIM OBOWIĄZKIEM JEST TEGO DOWIEŚĆ A NIE ZAMYKAĆ USTA MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

NATOMIAST JEŚLI KTOKOLWIEK Z WAS ZABLOKUJE MI  KONTO LUB WYKASUJE PONIŻSZĄ TREŚĆ MOJEGO KOMENTARZA

‘’NIECH GO OGIEŃ Z NIEBA DOSIĘGNIE”
AMEN!

PONIŻEJ  ‘’ karmelito  ‘’MASZ WYTŁUMACZENIE Z UZASADNIENIEM TWOICH KŁAMSTW.
‘’ Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu".

Oceń 2 38 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:33:51 | 2018-08-21
ZATEM  KIM JEST CHLEB BOŻY???

Apostołowie zwłaszcza ap Paweł sami bezpośrednio opisują jak wyglądały spotkania i spożywanie na tych spotkaniach chleba czynione na pamiątkę . Nawet doszło do bezpośrednich upomnień aby ludzie  najadali się przed takim spotkaniem w domach. To jest wyraźny obraz jak wyglądało spożywanie chleba czynione na pamiątkę. Podobnie to obrazuje Didache (Nauczanie Pana do narodów przekazane przez dwunastu apostołów.)

Oceń 6 68 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:33:21 | 2018-08-21
Dziękczynienie przy winie i chlebie
1 Co się z kolei tyczy dziękczynienia - dziękujcie w następujacy sposób.
2 Najpierw przy kielichu:
«Dziękujemy Ci, nasz Ojcze, za świętą winorośl* Dawida, Twojego sługi.
Tobie chwała na wieki.»
3 Natomiast przy połamanym* [chlebie]:
«Dziękujemy Ci, nasz Ojcze, za życie i poznanie, które dałeś poznać nam przez Jezusa, Twego Sługę.
Tobie chwała na wieki.
4 Tak jak ten połamany* [chleb] był rozproszony na górach i zgromadzony, stał się jednym, tak niech zostanie zgromadzona Twoja Społeczność* z krańców ziemi do Twego Królestwa,

Dziękczynienie
1 A gdy się najecie, dziękujcie w ten sposób:
2 «Dziękujemy Ci, święty Ojcze,
za Twoje święte Imię, które rozbiło namiot w naszych sercach,
i za poznanie, wiarę oraz nieśmiertelność, którą dałeś nam poznać przez Jezusa, Twego Sługę.
Tobie chwała na wieki.
„”1 A gdy się najecie, dziękujcie w ten sposób:””
Wyraźnie widać , że DZIĘKUJĄ ZA POZNANIE  , WIARĘ  ORAZ NIEŚMIERTELNOŚĆ

Wyraźnie widać , że tak jak bezpośrednio apostołowie tak i pierwsi uczniowie tych apostołów spotkania takie wykorzystywali do przekazywania słów Ewangelii Chrystusa . Nikt z apostołów ani pierwszych uczniów nie wznosił chleba i nie mówił , że jest to CIAŁO CHRYSTUSA w dosłownym tego słowa tłumaczeniu. Apostołowie rozumieli słowa Pana Jezusa Chrystusa

Oceń 6 76 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:27:32 | 2018-08-21
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10
Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem
. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».

Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

. Ogólnie ciało fizyczne odżywia się chlebem i wodą i UMIERA , natomiast ciało duchowe człowieka ( dusza ) żyje w MOCY DUCHA i odżywia się CIAŁEM DUCHOWYM  PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
Ciało Duchowe Pana Jezusa Chrystusa jest MOCĄ JEGO OJCA  I ŻADEN MAG NIE JEST W STANIE PRZEMIENIĆ CHLEB ZIEMSKI W DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDĘ  ( MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA) .
JEŚLI BY TAK BYŁO PAN JEZUS NIE PRZYSYŁAŁBY DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDY  LECZ STWARZALI BY  GO KSIĘŻA ( dokładnie przemienialiby  chleb w DUCHA ŚW PRAWDĘ – CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA )  A to jest nie możliwe  , ponieważ Pan Jezus Chrystus został zrodzony przez swojego OJCA . To jest właśnie CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA którym należy się odżywiać dokładnie tak jak to wyjaśnił ap Paweł

16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

Oceń 8 86 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:26:42 | 2018-08-21
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. (GAL5)
Człowiek , który uwierzył w Pana Jezusa Chrystusa oddał mu swoje życie STOSUJE się do słów  „postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała „  RODZI SIĘ NA NOWO.  ŻYJE I ODŻYWIA SIĘ DUCHEM ŚWIĘTYM PRAWDĄ - CIAŁEM DUCHOWYM  PANA JEZUSA CHRYSTUSA .

Dlatego chleb i wino spożywamy na pamiątkę a dusza żywi się CIAŁEM  DUCHOWYM PANA JEZUSA CHRYSTUSA – DUCHEM ŚWIĘTYM PRAWDĄ , które nie posiada postaciowości , JEST MOCĄ w której żyje dusza ludzka.Ciało fizyczne człowieka aby żyło musi mieć pokarm ( fizyczny ) chleb i wodę ( inne) . Dusza ludzka aby żyła musi być zanurzona w Mocy –Duchu - Programie, który tę duszę ożywia . Moc Ducha sprawia , że dusza czuje i ogólnie funkcjonuje. A więc pokarmem ( źródłem życia ) dla duszy jest Moc Ducha . Dusza ludzka musi pożywać tę moc aby żyć.
O tym mówił Pan Jezus Chrystus i apostołowie ( najwięcej ap Paweł ). Jeśli więc człowiek ( tj dusza i ciało fizyczne ) nie pożywia się Duchem św Prawdą , MOCĄ OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA i tylko stosuje się do mocy pożądania ciała , to taki człowiek ( dusza ) nie będzie miała życia w sobie. Bo życie , to wieczne życie daje tylko DUCH ŚW – moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa.

Oceń 8 87 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:26:07 | 2018-08-21
Tylko w NIM zanurzona dusza może żyć wiecznie i szczęśliwie ( Ciało – Królestwo Pana Jezusa Chrystusa.) Co należy zrobić aby spożywać Ciało i Krew Duchową Pana Jezusa Chrystusa ?   Należy w NIEGO uwierzyć , oddać mu swoje życie  i poprosić o MOC JEGO OJCA --- DUCHA SWIĘTEGO PRAWDĘ .  Jeśli taki człowiek otrzyma Ducha św Prawdę to jego dusza ( ego) zostaje zanurzona w Nim i od tej pory jeśli będzie się do niego stosować (16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. )   zaczyna się NIM odżywiać. ŻYJE W NIM .  Odżywianie się CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa jest przez cały czas gdy człowiek stosuje się właśnie do Niego . Odzywianie się Duchem _ Prawda – Mocą Ojca , które jest CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa  jest przez całe życie człowieka , jeśli ten stosuje się do Niego. Ogólnie pisząc człowiek odżywia się Ciałem Pana Jezusa Chrystusa wtedy gdy wybiera właśnie działanie , MOC Ducha św Prawdy . To samo dotyczy KRWI DUCHOWEJ – MOCY która oczyszcza duszę z grzechów.

Żaden człowiek w tym ksiądz , papież  nie jest w stanie przemienić chleba w Moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa ( Ducha św Prawdę ) , które jest CIAŁEM DUCHOWYM  Pana Jezusa Chrystusa , chociażby dlatego że sam żyje w MOCY DUCHOWEJ
.
CIAŁO DUCHOWE PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST ZRODZONE PRZEZ JEGO OJCA PANA PANÓW.
Ciało Pana Jezusa Chrystusa (DUCH ŚW PRAWDA)  , które zesłał JEGO OJCIEC do tego świata MOŻNA TYLKO PRZYJĄĆ

Oceń 10 114 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:25:17 | 2018-08-21
KK wyraźnie w KKK precyzuje cyt:
1365  :
"Ponieważ Eucharystia jest pamiątką Paschy Chrystusa, jest ona także ofiarą. Charakter
ofiarny ukazuje się już w słowach jej ustanowienia: „To jest Ciało moje, które za was
będzie wydane" i „Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie
wylana" (Łk 22, 19-20). W Eucharystii Chrystus daje to samo ciało, które wydał za nas na
krzyżu, tę samą krew, którą wylał „za wielu
(...) na odpuszczenie grzechów"

W Eucharystii Chrystus daje to samo ciało, które wydał za nas na
krzyżu, tę samą krew, którą wylał „za wielu (...) na odpuszczenie grzechów"


I TO WŁAŚNIE JEST NIEZGODNE Z EWANGELIĄ  A NAWET Z BEZPOŚREDNIMI  SŁOWAMI PANA JEZUSA CHRYSTUSA który powiedział :

63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».


Ogólnie
Odżywianie się CIAŁEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA TO ODWOŁYWANIE SIĘ DO DUCHA Ś I WYDAWANIE JEGO OWOCÓW ( GAL5)

NATOMIAST WSPÓLNE SPOKTANIA JEDZENIE ( CHLEBA)  I PICIE TO to właśnie jest PAMIĄTKA . OCZYWIŚCIE NA SPOTKANIACH ROZMOWA O EWANGELII PANA JEZUSA CHRYSTUSA ( Czyt Didache (Nauczanie Pana do narodów przekazane przez dwunastu apostołów.)

Oceń 8 107 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

J.A.N. 07:24:04 | 2018-08-21
Misterium to coś bardzo ważnego w katolicyzmie. Encyklika Jana Pawła VI na temat Eucharystii  zatytułowane jest misterium  fidei   Sobór watykański II odwołuje się do mysterium eucharystii  KKK stwierdza, że cała liturgia Kościoła jest misterium  tajemnicą a jej celem jest wprowadzenie dusz w misterium Chrystusa  to znaczy w mistagogię  KK twierdząc, że jest strażnikiem misterium  w którym mogą pośredniczyć  tylko kapłani ( biskupi)  uzależnia od siebie swoich wyznawców  zamiast prowadzić ich do polegania na Jezusie Chrystusie  w sprawie zbawienia  Jaki jest pogląd na mszę opisuje dokładnie apokalipsa ap Jana.

‘’4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,
cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,
miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
i brudów swego nierządu.
5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
"Wielki Babilon.
Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".

4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
«Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,
i za jej czyny oddajcie podwójnie:
w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!’’
Jak myślicie CO CZULI TYSIĄCE PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN KTÓRZY ZOSTALI SPALENI ŻYWCEM ZA ODMOWĘ UCZESTNICTWA WE MSZY?

Oni to już od początku uważali że  JEST TO NAJWIĘKSZA OBRZYDLIWOŚĆ

Oceń 10 117 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?