Włoski ksiądz po spotkaniu papieża z młodzieżą: to przesłanie powinno przemieniać ich życie

(fot. EPA/GIUSEPPE LAMI)

Włoska młodzież, która w minioną sobotę i niedzielę spotykała się z papieżem Franciszkiem powróciła do swoich diecezji. Nie milkną komentarze oceniające to wydarzenie.

 

Ks. Michele Falabretti, który jest koordynatorem krajowych działań na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego, powiedział, że był to czas nadziei i radości dla całego włoskiego Kościoła.

 

Franciszek podczas spotkania: klerykalizm to perwersja Kościoła >>

 

Włoski duchowny w wywiadzie dla vatican news zwrócił uwagę na szczególną rozmowę młodych z papieżem, kiedy zadali mu kilka pytań. Podkreślił, że młodzi byli bardzo otwarci i szczerzy, mówili o swoich obawach, o trudnościach w rozumieniu Kościoła, ale także o niepewności jutra. Ukazali społeczeństwo widziane ich oczyma, które nie napawa ich wielką radością. W odpowiedzi papież dał wszystkim wielką lekcję tego, co to znaczy słuchać młodych. Widząc ich pasję i zaangażowanie, odłożył przygotowane przemówienie i większość odpowiedzi mówił bez kartki, od serca.

Ks. Falabretti wskazał także na przesłanie, które Franciszek pozostawił młodym. - Uważam, że papież mówił do młodych o wyzwaniach, o konieczności wejścia w dynamikę życia, aby się nie bali i szukali sposobów na stawienie czoła życiu, konfrontując się z nim i nie poddając się. I to już jest ewangelicznym przesłaniem, które winno przemieniać ich życie - mówił ks. Falabretti.

 

- To jest nowy sposób ukazania tego, jak dziś głosić Ewangelię, do czego wezwany jest Kościół. Wcześniej odbywało się to poprzez tłumaczenie konkretnych spraw. Teraz natomiast Ewangelia powinna być doświadczeniem, które prowokuje.

 

Pełny tekst przemówienia papieskiego do młodzieży >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.21

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook