Kard. Bagnasco: to jednoznaczna próba rozwodnienia wiary

(fot. tv2000it / youtube)

Przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco uważa, że chrześcijanie są prześladowani również w Europie.

 

Mimo iż się o tym nie mówi, postawy "dyskryminujące i antychrześcijańskie" są obecne "nawet w naszej Europie, kolebce Ewangelii i cywilizacji" - powiedział arcybiskup Genui podczas liturgii w tamtejszej katedrze.

 

"Nie wolno nam popadać w naiwny optymizm, według którego darzy się nas tylko szacunkiem i życzliwością" - przytoczyła jego słowa włoska agencja katolicka SIR.

 

W kazaniu kard. Bagnasco podkreślił, że prześladowania z powodu wiary są wpisane w życie chrześcijan. Publiczne przyznawanie się do wiary zepchnięte zostało dziś do sfery prywatnej, często pod "pretekstem, żeby nie obrażać różnych wrażliwości religijnych i kulturowych". W ten sposób "religijne tradycje zgodne z prawem i pełne respektu wobec innych zostały zniesione lub też zmieniono ich nazwy, miejsca i symbole", ubolewał kard. Bagnasco i podkreślił, że jest to jednoznaczne próba rozwodnienia wiary i "zredukowania jej do mglistego wspomnienia".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chemik_65 16:04:06 | 2018-08-15
"Nie wolno nam popadać w naiwny optymizm, według którego darzy się nas tylko szacunkiem i życzliwością" - kardynale, te czasy się skończyły. 100 lat temu był autorytet urzędu (wystarczyło być księdzem, aby mieć autorytet0. Teraz jest autorytet osoby (pokaż nam księże, że jesteś wart tego, abyśmy uznali Cię za autorytet). 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook