Młodzi katolicy o obowiązkowej służbie wojskowej: nie wolno do tego zmuszać

(fot. shutterstock.com)

Związek Niemieckiej Młodzieży Katolickiej (BDKJ) jest przeciwny ponownemu wprowadzeniu obowiązkowej służby wojskowej w ich kraju.

 

Obecnie nie ma takiej potrzeby, aby przymusowo zobowiązywać młodych ludzi do służby wojskowej, powiedział przewodniczący BDKJ Thomas Andonie w rozmowie z portalem internetowym diecezji Münster.


Jego zdaniem, do wprowadzenia takiego obowiązku musi zobowiązywać nadzwyczajny interes polityki bezpieczeństwa. Ten natomiast nie istnieje od czasu zakończenia konfliktu Wschód-Zachód.

 

Organizacja niemieckiej młodzieży katolickiej odrzuca także obowiązek służby cywilnej. Uważa bowiem, że nie wolno do tego zmuszać młodych ludzi, którzy w tej sferze powinni się angażować tylko dobrowolnie. Dlatego należałoby umocnić takie służby ochotnicze, czy też wolontariat poprzez organizowanie np. roku wolontariatu socjalnego, ekologicznego, wojskowego, bądź polityki na rzecz rozwoju w różnych krajach świata.

 

Narzucenie obowiązku nie rozwiąże też trudnej sytuacji opieki pielęgnacyjnej, stwierdził przewodniczący BDKJ. Podkreślił, że ten problem można rozwiązać jedynie przez kształcenie opiekunów i większe wsparcie dla nich.

 

Związek Niemieckiej Młodzieży Katolickiej (BDKJ) skupia 660 tys. członków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook