Prymas Polak o swoich kontaktach z ruchami pro-life i legalizacji ustawy aborcyjnej

(fot. Mazur / episkopat.pl)

Arcybiskup gnieźnieński w rozmowie z miesięcznikiem “W drodze" odniósł się do legalizacji ustawy aborcyjnej. Poruszył także temat organizacji pro-life.

 

Hierarcha został zapytany o przykład Irlandii, gdzie przed kilku laty doszło do zalegalizowania małżeństw tej samej płci oraz liberalizacji ustawy aborcyjnej. Czy w Polsce dojdzie do podobnych zmian? - pytają dziennikarze “W drodze".

 

“Nie czuję się upoważniony, by przewidywać przyszłość. Kościół musi odpowiadać na bieżące wyzwania i próbować im sprostać" - odpowiedział abp Polak.

 

Odniósł się także do własnych kontaktów z ruchami pro-life: “Na razie nie znajduję jednego głosu z grupami pro-life, które przekonują mnie, że jestem w błędzie, i że to właśnie milczenie Kościoła spowodowało zliberalizowanie ustawy w wielu państwach. Dostaję w tej sprawie dużo listów w dość ostrym tonie, nie będę ich jednak teraz cytował, bo nie wypada".

 

W rozmowie z dziennikarzami prymas odniósł się również do związków między polityką a Kościołem: “Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to związek, który nie służy Kościołowi i powoduje osłabienie wolności głoszenia, wikłając Kościół w doraźne układy".

 

Więcej o tym temacie znajdziesz TUTAJ >>

 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.32

Liczba głosów:

75

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Szon 14:03:43 | 2018-08-07
Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby ruchom pro-life pokazać persopektywę w której aborcja byłaby legalna, ale ze względu na edukację i inne działania zostałaby praktycznie wyeliminowana - to taka perspektywa by ich nie ucieszyła. Liczba aborcji w wielu krajach gdzie jest dopuszczalna jest niższa niż w krajach w których jest zakazana. Wszyscy moglibyśmy zgodzić się, że chodzi nam o zmniejszenie liczby aborcji a nie o uchwalenie takiej czy innej ustawy. Swoją drogą KK kiedyś aborcję dopuszcał, tak samo zresztą jak eutanazję - wystarczy trochę znać historię KK.

Oceń 2 25 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook